Ta strona używa plików cookie!
close

Wrocławscy policjanci zlikwidowali dziuplę z rowerami i innym sprzętem o wartości blisko 150 tys. złotych, kradzionym w Polsce i Niemczech - 3 osoby zatrzymane

Data dodania: 10 listopada 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Wrocław

Funkcjonariusze z wrocławskiej komendy miejskiej, prowadząc czynności operacyjne, ujawnili miejsce składowania różnego rodzaju przedmiotów pochodzących z kradzieży na terenie Polski i Niemiec. Zabezpieczono kilkanaście markowych rowerów, w tym również z napędem elektrycznym, a także kosiarki, piły i ubijarki. Rynkową wartość zabezpieczonego mienia szacuje się na kwotę blisko 150 tys. złotych. Funkcjonariusze zatrzymali też w tej sprawie 3 osoby. Przypomnijmy, że zarówno kradzież mienia jak i paserstwo, zagrożone są karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci pełniący służbę na terenie działania Komisariatu Policji Wrocław – Psie Pole, realizując działania  operacyjne, namierzyli miejsce przechowywania przedmiotów mogących pochodzić z kradzieży na terenie Polski i Niemiec. Podjęte niezwłocznie przez funkcjonariuszy dalsze czynności, skutkowały zabezpieczeniem mienia o wartość blisko 150 tys. złotych, a także zatrzymaniem trzech osób, których związek ze sprawą jest teraz szczegółowo wyjaśniany.

W śród zabezpieczonych przez policjantów przedmiotów znajdowały się m. in. markowe rowery, kosiarki, piły i ubijarki. Część z ujawnionych jednośladów posiadała również napęd elektryczny. Dalsze działania funkcjonariuszy w tej sprawie doprowadziły do zabezpieczenia kolejnych 6 rowerów, których pochodzenie jest obecnie ustalane.

Wstępna już identyfikacja wykazała, że co najmniej część z nich pochodzi z kradzieży na terenie Polski i Niemiec. Obecnie, policjanci nadal pracują nad tą sprawą. Sprawdzają m. in. pochodzenie pozostałego, zabezpieczonego mienia oraz ustalają udział osób zatrzymanych w tym przestępczym procederze.    

Przypomnijmy, że w świetle obowiązujących przepisów, zarówno kradzież mienia jak i paserstwo, zagrożone są karą do 5 lat pozbawienia wolności.

asp. szt. Paweł Petrykowski

(źródło – KMP we Wrocławiu)

 

 

Załączniki

$esc.html($item.icon)

FILM

151 MB

Galeria