Ta strona używa plików cookie!
close

Wrocławscy policjanci ujawnili usterki techniczne w dwóch z pięciu autokarów mających zawieźć dzieci na zimowe ferie

Data dodania: 1 lutego 2016 r.
Miejsce zdarzenia: Wrocław

Dwa z pięciu autokarów, które pojawiły się w punkcie kontroli zorganizowanym przez wrocławskich policjantów w związku z feriami zimowymi, posiadały usterki uniemożliwiające dopuszczenie ich do ruchu. Kierowca kolejnego pojazdu nie posiadał aktualnych uprawnień i dokumentacji związanej z przewozem osób.

W związku z z feriami zimowymi, jak co roku policjanci prowadzą wielopłaszczyznowe, wzmożone działania mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa najmłodszym podczas ferii zimowych, niezależnie od miejsca spędzania wolnego czasu. Jedna z tych sfer dotyczy bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W związku z tym funkcjonariusze uruchomili przy ul. Ślężnej we Wrocławiu punkt kontroli autokarów wiozących dzieci do miejsc docelowych wypoczynku.  

Pierwsze kontrole już się odbyły. W sobotę przy Wzgórzu Andersa, przy ul. Ślężnej, pojawiło się pięć wycieczek. W dwóch autobusach policjanci ruchu drogowego stwierdzili usterki uniemożliwiające dopuszczenie tych pojazdów do ruchu w stanie, w jakim się pojawiły się na kontrolę. W przypadku kolejnego autokaru, kierowca nie posiadał aktualnych uprawnień do kierowania tego typu pojazdami, a także dokumentacji niezbędnej do realizacji transportu osób.

Przypominamy,  że punkt kontroli autobusów wiozących dzieci na ferie, funkcjonuje od poniedziałku do soboty w godzinach od 6 do 9 przy Wzgórzu Andersa, w okolicy ul. Ślężnej we Wrocławiu. Oprócz tego istnieje możliwość indywidualnego umawiania kontroli w przypadku planowanego odjazdu w innych niż wskazane godzinach.

kom. Kamil Rynkiewicz 

 

 

Powiązane wiadomości