Ta strona używa plików cookie!
close

Wrocławscy policjanci rozbili grupę przestępczą zajmującą się włamaniami do mieszkań

Data dodania: 11 lipca 2017 r.
Miejsce zdarzenia: Wrocław

3 osoby zatrzymane i odzyskana już część skradzionego mienia, to efekt działań wrocławskich policjantów wymierzonych w grupę przestępczą zajmującą się włamaniami do mieszkań. Łupem sprawców padały m.in. telewizory, sprzęt audio, zastawy kina domowego i komputery przenośne typu laptop. Wśród odzyskanego mienia jest też skradziony przez grupę samochód marki Renault Scenic. Wobec dwóch z zatrzymanych, sąd na wniosek prokuratury, zastosował już środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 2 miesiące.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego z Komisariatu Policji Wrocław – Rakowiec wspólnie z funkcjonariuszami Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu przeprowadzili w ostatnich dniach realizację wymierzoną w grupę przestępczą zajmującą się włamaniami do mieszkań.

Na bazie prowadzonego wcześniej w tej sprawie w szerokim zakresie rozpracowania operacyjnego i zgromadzonego materiału, zatrzymano łącznie 3 osoby podejrzane o udział w tym przestępczym procederze. Podejrzani, to 3 mężczyźni, w wieku od 20 do 23 lat, mieszkańcy powiatu wrocławskiego.

Grupa działała na terenie Wrocławia. Łupem sprawców włamujących się do mieszkań padały m.in. telewizory, sprzęt audio, zastawy kina domowego i komputery przenośne typu laptop. Część skradzionego mienia policjanci już odzyskali. Fanty odnaleziono w mieszkaniach, w których przebywali dwaj podejrzani. Wśród odzyskanego mienia jest też skradziony przez grupę samochód marki Renault Scenic.

Wobec dwóch z zatrzymanych, sąd na wniosek prokuratury, zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 2 miesiące. Obecnie trwają czynności procesowe z udziałem trzeciego zatrzymanego mężczyzny. Na chwilę obecną podejrzanym udowodniono już, co najmniej 5 włamań do mieszkań i kradzież samochodu. Funkcjonariusze podejrzewają jednak, że grupa może mieć na swoim koncie więcej tego typu czynów.

Obecnie policjanci w dalszym ciągu wyjaśniają wszystkie okoliczności tego przestępczego procederu oraz prowadzą czynności w kierunku m.in. zatrzymania kolejnych osób w niego zamieszanych jak i odzyskania pozostałego skradzionego mienia.

Przypomnijmy, że w świetle kodeksu karnego tego typu przestępstwo zagrożone jest karą nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

asp. szt. Paweł Petrykowski
 

 

 

Galeria