Ta strona używa plików cookie!
close

Wrocławscy policjanci uczestniczyli w obchodach Narodowego Święta Niepodległości

Data dodania: 12 listopada 2015 r.
Miejsce zdarzenia: Wrocław

Wrocławscy policjanci wzięli udział w uroczystościach z okazji Narodowego Święta Niepodległości, które zostały przygotowane na wrocławskim Rynku. Pięciu funkcjonariuszy otrzymało odznaki „Zasłużony Policjant” nadane przez Ministra Spraw Wewnętrznych.

Wczoraj na wrocławskim Rynku  odbyły się uroczystości związane z obchodami Narodowego Święta Niepodległości. Uczestnikami tych uroczystości byli Wojewoda Dolnośląski, Marszałek Województwa Dolnośląskiego, przedstawiciele władz samorządowych, przedstawiciele wojska oraz służb mundurowych w tym Policji, uczniowie szkół, dzieci z przedszkoli, organizacje społeczne i kombatanckie oraz mieszkańcy Wrocławia.

Obchody rozpoczęły się Mszą Świętą w Kościele Garnizonowym. Po zakończeniu nabożeństwa jego uczestnicy przeszli na plac Gołębi w Rynku, gdzie odbył się uroczysty Apel Niepodległościowy. Swoje pododdziały do uroczystości wystawiły wojsko, policja, straż miejska, straż pożarna, izba celna, Chorągiew Dolnośląskiej ZH oraz grupa rekonstrukcyjna. W trakcie uroczystości żołnierzom, funkcjonariuszom oraz pracownikom służb mundurowych wręczone zostały odznaczenia i akty mianowania. Wśród wyróżnionych znalazło się pięciu funkcjonariuszy Policji, którzy decyzją Ministra Spraw Wewnętrznych otrzymali odznaki „Zasłużony Policjant”.

Uroczystości zakończyła defilada pododdziałów oraz pokaz musztry paradnej. Następnie wszyscy uczestnicy wzięli udział w Radosnej Paradzie Niepodległości, która przeszła ulicami Wrocławia.

Zespół Prasowy KWP we Wrocławiu
 

 

 

Galeria