Ta strona używa plików cookie!
close

WROCŁAW – Policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o napad z użyciem niebezpiecznego narzędzia

Data dodania: 20 września 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Wrocław

Policjanci pionu kryminalnego z wrocławskiej komendy miejskiej, w wyniku zakrojonej na szeroką skalę pracy operacyjnej, zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o napad z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Po tym zdarzeniu poszkodowana kobieta została przewieziona do szpitala w stanie zagrażającym jej życiu i zdrowiu. Podejrzewany mężczyzna wpadł dziś po godzinie 12.00 w rejonie mostu Trzebnickiego na ternie Wrocławia. Jest obecnie przesłuchiwany w komendzie a po zabraniu całości materiałów dowodowych za swój czyn odpowie przed sądem.

Dziś po godzinie 12.00 funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu, w wyniku prowadzonych na szeroką skalę działań operacyjnych, namierzyli i zatrzymali mężczyznę, podejrzewanego o napad z użyciem niebezpiecznego narzędzia.
Do zdarzenia doszło przed godziną 17.00 na terenie dzielnicy Śródmieście u zbiegu ulic Jedności Narodowej a Ignacego Daszyńskiego. Nieznany wtedy mężczyzna napadł na kobietę pracującą w jednym z pobliskich sklepów i zadał jej kilka ciosów ostrym przedmiotem. Poszkodowana po zdarzeniu została przewieziona do jednego z miejscowych szpitali, w stanie zagrażającym życiu i zdrowiu. 

Wrocławscy policjanci wspierani przez funkcjonariuszy z komendy wojewódzkiej, niezwłocznie po otrzymaniu informacji o tym zdarzeniu rozpoczęli działania zmierzacie do zatrzymania sprawcy tego czynu.

Prowadząc działania mundurowi zabezpieczyli materiały dowodowe, w tym m.in. monitoringi, na których ujawnili sylwetkę mężczyzny mogącego mieć związek z tym zdarzeniem. Biorąc pod uwagę charakter sprawy, policjanci opublikowali zdjęcia i nagranie z prośbą do osób, które rozpoznają mężczyznę lub mają dodatkowe informacje mogące wpłynąć na jego zatrzymanie, o kontakt z Policją.

Funkcjonariusze dzięki skutecznej pracy operacyjnej i współpracy z mieszkańcami Wrocławia, w rejonie mostu Trzebnickiego na ternie Wrocławia, zatrzymali mężczyznę podejrzanego o ten czyn.

Został on przewieziony do Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu gdzie będzie teraz przesłuchiwany.

Policjanci ustalili też, że zatrzymany mieszkaniec Wrocławia, był wcześniej karany z inne przestępstwa, w tym te przeciwko życiu i zdrowiu. Łącznie odbywał także kary pozbawienia wolności, w wymiarze kilkunastu lat.

Obecnie policjanci nadal pracują nad tą sprawą i wyjaśniają jej okoliczności.
Mężczyzna za swój czyn odpowie teraz przed sądem.

Sekcja Prasowa KWP we Wrocławiu


źródło:
asp. szt. Łukasz Dutkowiak
KMP we Wrocławiu

 

Galeria

Powiązane wiadomości