Ta strona używa plików cookie!
close

Wręczenie nagród finalistom I Ogólnopolskiego konkursu dla policjantów - oskarżycieli publicznych województwa dolnośląskiego

Data dodania: 19 października 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Wrocław

W Komendzie Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu odbyło się uroczyste wręczenie nagród dla zwycięzców I Ogólnopolskiego konkursu dla policjantów - oskarżycieli publicznych województwa dolnośląskiego. Puchary, dyplomy i nagrody wręczał Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu insp. Dariusz Wesołowski. Najlepszy z oskarżycieli publicznych - asp. szt. Leszek Momot z KMP w Jeleniej Górze, będzie reprezentował garnizon dolnośląski w finale, który odbędzie się w listopadzie br. w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie.

Na terenie Oddziału Prewencji Policji we Wrocławiu przeprowadzono eliminacje wojewódzkie do I Ogólnopolskiego konkursu dla policjantów - oskarżycieli publicznych. W zawodach udział wzięło 27 funkcjonariuszy z Dolnego Śląska, którzy w trakcie wykonywania obowiązków służbowych pełnią funkcję oskarżyciela publicznego. Policjanci rywalizowali w dwóch konkurencjach (test wiedzy ogólnej oraz test opary o kazusy z materialnego prawa wykroczeń), po przeprowadzeniu których, zgodnie z uzyskaną punktacją wyłoniono trzech najlepszych.

Celem głównym tego przedsięwzięcia jest podniesienie kwalifikacji zawodowych służby prewencyjnej, w tym poprzez sprawdzenie wiedzy oraz umiejętności funkcjonariuszy pełniących funkcję oskarżyciela publicznego.

Pierwsze miejsce w konkursie zajął przedstawiciel Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze asp. szt. Leszek Momot. Reprezentant Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu asp. szt. Grzegorz Płatek uplasował się na drugiej pozycji, natomiast trzecie miejsce zajął reprezentant Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku asp. szt. Grzegorz Gierlicki.

18 października 2018 roku w Komendzie Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu zwycięzcom turnieju na szczeblu wojewódzkim puchary, dyplomy oraz nagrody wręczał Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu insp. Dariusz Wesołowski. W listopadzie br. asp. szt. Leszek Momot z KMP w Jeleniej Górze będzie reprezentował garnizon dolnośląski w finale I Ogólnopolskiego konkursu dla policjantów - oskarżycieli publicznych, który odbędzie się w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie.

asp. szt. Wojciech Jabłoński

Źródło: Wydział Prewencji KWP we Wrocławiu
podinsp. Mariusz Nowak

 

Galeria