Ta strona używa plików cookie!
close

Wraz z nowym rokiem szeregi dolnośląskiej Policji zasilili nowi funkcjonariusze

Data dodania: 11 stycznia 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Dolny Śląsk

11 stycznia 2019 roku o godzinie 10:30 w Komendzie Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu odbyła się uroczystość ślubowania 82 nowych policjantów i policjantek przyjętych do służby. Szeregi dolnośląskiej Policji zasiliło w tym roku już 182 funkcjonariuszy.

Wraz z nowym rokiem garnizon dolnośląski przyjął w swoje szeregi nowych funkcjonariuszy. 11 stycznia 2019 roku słowa roty ślubowania wypowiedziało 82 policjantów, w tym 15 policjantek. Uroczysta ceremonia odbyła się o godzinie 10:30 w Domu Klubowym "Śnieżka" przy Komendzie Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.

Po zakończeniu szkolenia podstawowego, nowo przyjęci policjanci zasilą szeregi komend miejskich i powiatowych województwa dolnośląskiego.

Służbę w policji może pełnić obywatel polski o nieposzlakowanej opinii, który nie był skazany prawomocnym wyrokiem sądu za przestępstwo lub przestępstwo skarbowe i korzystający z pełni praw publicznych, posiadający co najmniej średnie wykształcenie, posiadający zdolność fizyczną i psychiczną do służby w formacjach uzbrojonych podległych szczególnej dyscyplinie służbowej, której gotów jest się podporządkować.

kom. Kamil Rynkiewicz

Źródło: Wydział Doboru i Szkolenia KWP we Wrocławiu

 

 

Galeria

Powiązane wiadomości