Ta strona używa plików cookie!
close

Wracał do domu i zauważył, że ktoś siedzi w jego samochodzie. Policjanci zatrzymali podejrzanych o kradzież z włamaniem

Data dodania: 13 lutego 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Wrocław

Policyjni wywiadowcy z komendy miejskiej we Wrocławiu zatrzymali dwie osoby podejrzane o kradzież z włamaniem do samochodu. Pewien mężczyzna wracał akurat do domu i ze dziwieniem stwierdził, że ktoś siedzi w jego samochodzie zaparkowanym przy ulicy. Jeden z mężczyzn szperał w schowku, a drugi stał na czatach i rozglądał się dookoła. Gdy spostrzegli właściciela, uciekli z miejsca zdarzenia. Funkcjonariusze zatrzymali dwóch podejrzanych, którym teraz może grozić kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Oficer dyżurny wysłał na miejsce kradzieży z włamaniem policyjnych wywiadowców z Wydziału Prewencji i Patrolowego komendy miejskiej we Wrocławiu. Funkcjonariusze poruszający się nieoznakowanym radiowozem zostali telefonicznie połączeni przez dyżurnego bezpośrednio ze zgłaszającym. Mogli w ten sposób dokładnie ustalić wygląd sprawców i okoliczności całego wydarzenia. Policjanci znali więc dokładne rysopisy dwóch mężczyzn. Szukali ich w rejonie ul. Piastowskiej we Wrocławiu.

Policyjni wywiadowcy namierzyli ich przy ul. Grunwaldzkiej. Podejrzani zostali natychmiast zatrzymani. Okazało się, że 24 i 32-latek są mieszkańcami Wrocławia. Jeden z nich był ponadto poszukiwany przez sąd w Poznaniu. Policyjny technik kryminalistyki pojawił się przy BMW i zabezpieczył ślady przestępstwa.

Jeden z mężczyzn od razu przyznał się do dokonania włamania. Drugi wypierał się, jakoby miał cokolwiek wspólnego z kradzieżą, po czym policjanci ujawnili przy nim zegarek pochodzący z pojazdu. Policjanci odzyskali pozostałe skradzione przedmioty osobiste, których wartość wyceniono na kilkaset złotych.

Obaj zatrzymani usłyszeli już zarzuty dokonania kradzieży z włamaniem, działając wspólnie i w porozumieniu. Kodeks przewiduje za ten czyn karę nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

asp. szt. Wojciech Jabłoński

Źródło: KMP we Wrocławiu
st. sierż. Dariusz Rajski