Ta strona używa plików cookie!
close

Wpadli na włamaniu do samochodu - policjanci udowodnili im również inne przestępstwa

Data dodania: 13 września 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Polkowice

Kara do 10 lat pozbawienia wolności grozi dwóm mężczyznom zatrzymanym przez polkowickich policjantów, a podejrzanym o kradzież z włamaniem do samochodu. Ponadto funkcjonariusze udowodnili im jeszcze kilka innych przestępstw. Jeden z mężczyzn bezpośrednio po pobycie w policyjnej celi trafił do zakładu karnego za wcześniejsze naruszenia prawa, a wobec drugiego sąd zdecydował o zastosowaniu tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Na początku września funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach otrzymali zgłoszenie o kradzieży z włamaniem do pojazdu zaparkowanego przy ulicy Hubala w Polkowicach. Z samochodu zginęły m.in. narzędzia, telefon komórkowy, oraz rzeczy osobiste należące do właścicielki. Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach ustalili, a następnie zatrzymali dwie osoby podejrzewane o to przestępstwo. Obaj mężczyźni usłyszeli już zarzut kradzieży z włamaniem.

Skrupulatna praca funkcjonariuszy pionu dochodzeniowo-śledczego pozwoliła, także udowodnić zatrzymanym inne przestępstwa. 20-latek odpowie za sześć kradzieży sklepowych, których dopuścił się w przeciągu kilku ostatnich tygodni w Polkowicach oraz usłyszał również zarzut znieważenia policjanta. Drugiemu z zatrzymanych policjanci postawili 12 zarzutów m.in. kradzieży z włamaniem do auta, kradzieży mienia z jednego z polkowickich mieszkań, posiadania środków odurzających oraz kradzieży portfela z gotówką oraz kartą płatniczą, którą dokonał kilku płatności. Do wszystkich wymienionych przestępstw doszło na przestrzeni ostatnich dwóch miesięcy.

20-latek bezpośrednio po pobycie w policyjnej celi trafił do zakładu karnego, gdzie odbywa karę pozbawienia wolności za wcześniej dokonane przestępstwa, a wobec drugiego z mężczyzn, 18-letniego polkowiczanina Sąd Rejonowy w Lubinie zdecydował o zastosowaniu środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Za przestępstwa, o które są podejrzani może im grozić kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

asp. szt. Wojciech Jabłoński

Źródło: KPP w Polkowicach
st. sierż. Przemysław Rybikowski
tel. 600-229-096