Ta strona używa plików cookie!
close

Wpadli na gorącym uczynku kradzieży

Data dodania: 8 lipca 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Złotoryja

Policjanci ze Złotoryi zatrzymali 3 mężczyzn, podejrzanych o usiłowanie kradzieży z włamaniem do budynku po byłym zakładzie produkcyjnym. Mężczyźni przygotowali do wyniesienia z pomieszczeń m. in. narzędzia, przewody elektryczne, puszki z farbą oraz inne drobne przedmioty o łącznej wartości około tysiąca złotych. Zamiaru swojego nie zrealizowali, gdyż zostali zatrzymani na gorącym uczynku popełnienia przestępstwa. Grozi im teraz kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Złotoryi podczas patrolu terenu miasta zauważyli w pobliżu hali byłego zakładu produkcyjnego zaparkowany pojazd, w którym nie zastali żadnych osób. Postanowili więc sprawdzić teren zakładu mając na uwadze włamywaczy. Podejrzenia funkcjonariuszy potwierdziły się. Nieopodal spotkali 3 mężczyzn, którzy włamali się do pomieszczeń zakładu, a następnie usiłowali ukraść znajdujące się tam przedmioty m. in. przewody elektryczne, szklane rurki, puszki z farbą oraz inne drobne narzędzia o łącznej wartości około tysiąca złotych.

Mężczyźni zostali zatrzymani na gorącym uczynku popełnienia przestępstwa i przewiezieni do policyjnego aresztu. Jak się później okazało byli to mieszkańcy sąsiedniej gminy Zagrodno. O ich dalszym losie zadecyduje teraz sąd, a grozić im może kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP w Złotoryi
sierż. Dominika Kwakszys

nadkom. Krzysztof Zaporowski