Ta strona używa plików cookie!
close

Wpadli na gorącym uczynku – zatrzymani przez policjantów odpowiedzą za włamanie do mieszkania

Data dodania: 9 września 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Lwówek Śląski

Około godziny 21.00 oficer dyżurny komendy powiatowej w Lwówku Śląskim otrzymał informację, że do budynku znajdującego się w Pławnej Dolnej, w czasie nieobecności właściciela, najprawdopodobniej włamali się nieznani sprawcy.

Natychmiast na miejsce zdarzenia skierowano patrol policji. Dojeżdżając funkcjonariusze zauważyli nieznanych mężczyzn, którzy na ich widok zaczęli uciekać. Dwóch podejrzanych policjanci zatrzymali po pościgu. Jak się okazało byli to 34 - letni mieszkaniec powiatu jeleniogórskiego i 24 - letni mieszkaniec powiatu lwóweckiego. Zatrzymani trafili do policyjnego areszty.
 
W wyniku dalszych działań, policjanci ustalili, gdzie ukryte są przedmioty pochodzące z kradzieży oraz zatrzymali trzeciego z podejrzanych, 18 - letniego mieszkańca powiatu lwóweckiego. Straty powstałe w wyniku włamania wstępnie oszacowano na kwotę ponad 20 tys. złotych.
 
Odzyskane rzeczy zostały przekazane właścicielowi. Jak się okazało sprawcy kradli wszystko co mogli unieść, od elektronarzędzi po drobne przedmioty domowego użytku. Zatrzymanym grozi teraz kara do 10 lat pozbawienia wolności.
 
asp. szt. Paweł Petrykowski
 
(Źródło: KPP w Lwówku Śląskim)

 

Galeria

Powiązane wiadomości