Ta strona używa plików cookie!
close

Wpadł, bo nie zapiął pasów. Okazało się, że był kompletnie pijany, a prawo jazdy stracił 2 lata temu za jazdę „na podwójnym gazie”

Data dodania: 14 czerwca 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Jawor

Patrol jaworskiej drogówki zauważył mężczyznę kierującego samochodem, który nie miał zapiętych pasów bezpieczeństwa. W związku z popełnionym wykroczeniem policjanci zatrzymali go do kontroli. W jej trakcie poczuli od kierowcy silną woń alkoholu. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości okazało się, że w organizmie mężczyzny jest ponad 2,2 promila alkoholu. Dodatkowo pijany kierowca nie posiadał prawa jazdy. Decyzją jaworskiego sądu zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów miał go obowiązywać jeszcze przez rok. Teraz będzie musiał zapomnieć o prawie jazdy z pewnością na dłużej.

Niestety, pomimo licznych apeli i zapowiedzi policyjnych akcji, wciąż zdarzają się osoby siadające za kierownicę po alkoholu. Tak też było w miniony weekend, kiedy jaworscy policjanci zatrzymali amatora jazdy „na podwójnym gazie". Pijany kierowca został skontrolowany,  ponieważ jechał bez zapiętych pasów bezpieczeństwa. Alkomat wykazał w jego organizmie ponad 2,2 promila alkoholu. Ponadto po sprawdzeniu okazało się, że nie posiadał on uprawnień do kierowania. Prawo jazdy stracił bowiem 2 lata temu, również za jazdę w stanie nietrzeźwości, a zakaz miał go jeszcze obowiązywać przez rok. Teraz 58-latek za swoje czyny odpowie przed sądem.

Przypominamy, że zgodnie z polskim prawem za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi do 10 lat zakazu prowadzenia pojazdów oraz kara pozbawienia wolności do 2 lat. Natomiast w przypadku, gdy kierujący w przeszłości był już prawomocnie skazany za takie przestępstwo, kodeks karny przewiduje karę nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Jednocześnie apelujemy do kierowców, aby za kierownicę wsiadali zawsze wypoczęci i trzeźwi. Przypominamy - jeśli kierowca ma wątpliwości czy może prowadzić samochód, istnieje możliwość skorzystania z alkomatu w pobliskich komisariatach policji.

Pamiętajmy też, że nie powinniśmy pozostawać obojętni, gdy widzimy osobę nietrzeźwą wsiadającą za kierownicę samochodu lub na rower. Należy nie dopuścić takiej osoby do kierowania pojazdem, a jeżeli okaże się to bezskuteczne, niezwłocznie powiadomić Policję. W ten sposób możemy zapobiec tragedii.

st. asp. Monika Kaleta

Źródło: Oficer Prasowy KPP w Jaworze
kom. Kordian Mazuryk
tel. 603 039 942

 

 

Galeria