Ta strona używa plików cookie!
close

Wołowscy policjanci oddali krew, w ramach ogólnopolskiej akcji „SpoKREWnieni służbą”

Data dodania: 30 marca 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Wołów

W Wołowie miała miejsce odbywająca się pod patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji zbiórka krwi, współorganizowana w ramach ogólnopolskiej akcji „SpoKREWnieni służbą”. Wołowscy policjanci oraz przedstawiciele innych służb mundurowych, a także okoliczni mieszkańcy w hołdzie Żołnierzom Wyklętym, oddali ten ratujący życie płyn, na rzecz chorych i ofiar wypadków. Łącznie zebrano ponad 13 litrów krwi.

Ogólnopolska akcja pod patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusza Błaszczaka ma na celu pomoc chorym i potrzebującym, a także oddanie hołdu Żołnierzom Wyklętym, którzy w ramach zbrojnego podziemia antykomunistycznego przelewali krew w obronie niepodległości Polski.

W tych szczytnych działaniach udział biorą funkcjonariusze służb MSWiA: policjanci, strażacy, strażnicy graniczni oraz funkcjonariusze Biura Ochrony Rządu. Akcję mogą oczywiście wspierać także osoby nie związane z mundurem.

Wołowscy funkcjonariusze współorganizowani zbiórkę krwi wraz z Zespołem Szkół Zawodowych w Wołowie, gdzie przyjechali w tym celu pracownicy z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa we Wrocławiu.

Do akcji czynnie włączyli się funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Wołowie, którzy do akcji zaprosili przedstawicieli innych służb mundurowych – wołowskiego Zakładu Karnego  oraz Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wołowie, oddali krew na ten szczytny cel. W kampanii wzięli udział także nie związani z mundurem mieszkańcy naszego miasta.

Dzięki dużemu zainteresowaniu, zarówno ze strony funkcjonariuszy, jak i cywili, łącznie zebrano ponad 13 litrów krwi.

Źródło: KPP w Wołowie
st. sierż. Marzena Pawlik

nadkom. Krzysztof Zaporowski

 

 

Załączniki

Brak załączników

Galeria