Ta strona używa plików cookie!
close

Wojewódzki finał konkursu „Dzielnicowy Roku”

Data dodania: 25 września 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Dolny Śląsk

Zwycięzcą tegorocznych eliminacji wojewódzkich do XI Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Dzielnicowych - „Dzielnicowy Roku” okazał się sierż. szt. Adrian Smulski z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu, na co dzień pełniący służbę w Komisariacie Policji Wrocław Osiedle. Na drugiej pozycji uplasował się mł. asp. Maciej Balwar z Komendy Powiatowej Policji w Trzebnicy. Zawody prowadzone były dwutorowo i ich celem było również wyłonienie najlepszego kierownika dzielnicowych. Tutaj najlepszy okazał się asp. szt. Artur Sikorski z Komendy Powiatowej Policji w Ząbkowicach Śląskich. To właśnie ci trzej policjanci reprezentować będą teraz nasz region w zawodach na szczeblu krajowym, które odbędą się na terenie Szkoły Policji w Katowicach. Policjantom biorącym udział w zawodach pogratulował i wręczył nagrody Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu ds. Prewencji - inspektor Dariusz Wesołowski.

21 września 2018 roku dzielnicowi, którzy zwyciężyli w eliminacjach na szczeblu komend miejskich i powiatowych naszego województwa, a także kierownicy dzielnicowych garnizonu dolnośląskiego przystąpili do rywalizacji o tytuł, odpowiednio -  najlepszego dzielnicowego i najlepszego kierownika dzielnicowych na Dolnym Śląsku.

Konkurs na szczeblu wojewódzkim zorganizowano w jednostce Policji przy ulicy Połbina we Wrocławiu, a startujący w nim dzielnicowi rywalizowali m.in. podczas testu z wiedzy policyjnej oraz symulacji przyjęcia interesanta. Zadania te wymagały wykazania się przez dzielnicowych znajomością prewencji, prawa oraz psychologii. Oceniane były umiejętności dzielnicowych w zakresie: komunikacji werbalnej i niewerbalnej, tworzenia atmosfery życzliwości i pomocy obywatelom, radzenia sobie w sytuacjach trudnych, analizowania i wyciągania wniosków, wskazywania możliwych do zastosowania rozwiązań zgodnych z obowiązującymi przepisami prawa i normami współżycia społecznego, propagowania metod i sposobów unikania zagrożeń. W przypadku kierowników dzielnicowych uczestnicy rozwiązywali test z wiedzy zawodowej.

Rywalizacja podczas zawodów przebiegała na bardzo wysokim poziomie, a najlepszymi dzielnicowymi okazali się:
1. sierż. szt. Adrian Smulski z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu, pełniący na co dzień służbę w Komisariacie Policji Wrocław Osiedle,
2. mł. asp. Maciej Balwar z Komendy Powiatowej Policji w Trzebnicy,
3. st. sierż. Mariusz Bojarczuk z Komendy Miejskiej Policji w Legnicy.

Z kolei najlepszymi kierownikami dzielnicowych okazali się:
1. asp. szt. Artur Sikorski z Komendy Powiatowej Policji w Ząbkowicach Śląskich,
2. asp. szt. Daniel Krzeczkowski z Komendy Miejskiej Policji w Legnicy,
3. asp. Sylwia Brylak - Gwizdała z Komendy Powiatowej Policji w Lubinie.

Dzielnicowi, którzy zajęli dwa pierwsze miejsca oraz najlepszy kierownik dzielnicowych będą reprezentować teraz Dolny Śląsk podczas zawodów ogólnopolskich, które odbędą się w Szkole Policji w Katowicach.

Policjantom biorącym udział w zawodach pogratulował i wręczył pamiątkowe dyplomy, puchary oraz nagrody Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu ds. Prewencji - inspektor Dariusz Wesołowski. Część nagród w konkursie ufundował również NSZZP woj. dolnośląskiego.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy, a za naszych zwycięzców trzymamy kciuki podczas finału krajowego zawodów.

kom. Kamil Rynkiewicz

Źródło: Wydział Prewencji KWP we Wrocławiu

 

 

Galeria