Ta strona używa plików cookie!
close

Wojewódzki finał konkursu „Dzielnicowy Roku”

Data dodania: 22 września 2017 r.
Miejsce zdarzenia: Wrocław

Zwycięzcą tegorocznych eliminacji wojewódzkich do X Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Dzielnicowych - „Dzielnicowy Roku” okazał się mł. asp. Grzegorz Turok z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze. Na drugiej pozycji uplasował się sierż. Mariusz Delijewski pełniący, na co dzień służę w Legnicy i to właśnie ci dwaj dzielnicowi reprezentować będą teraz nasz region w zawodach na szczeblu krajowym, które odbędą się już w październiku na terenie Szkoły Policji w Katowicach. Policjantom biorącym udział w zawodach pogratulował i wręczył nagrody Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu ds. Prewencji - inspektor Dariusz Wesołowski.

21 września 2107 roku o godzinie 8.00 dzielnicowi, którzy zwyciężyli w eliminacjach szczeblu komend miejskich i powiatowych naszego województwa, przystąpili do wspólnej rywalizacji o tytuł najlepszego na Dolnym Śląsku. W ramach I etapu eliminacji do konkursu przeprowadzony został wcześniej specjalnie przygotowany test z wiedzy zawodowej, który napisało ponad 500 dzielnicowych. Natomiast do finału wojewódzkiego konkursu stanowiącego II etap eliminacji zawodów ogólnopolskich „Dzielnicowy Roku” zakwalifikowało się 52 najlepszych dzielnicowych z naszego regionu. Konkurs na szczeblu wojewódzkim zorganizowano w jednostce Policji przy ulicy Połbina we Wrocławiu, a startujący w nim policjanci rywalizowali m.in. podczas testu z wiedzy policyjnej oraz symulacji przyjęcia interesanta. Zadania te wymagały wykazania się przez dzielnicowych znajomością prewencji, prawa oraz psychologii. 

Oceniane były umiejętności dzielnicowych w zakresie: 

  • komunikacji werbalnej i niewerbalnej, 
  • tworzenia atmosfery życzliwości i pomocy obywatelom,  radzenia sobie w sytuacjach trudnych, 
  • analizowania i wyciągania wniosków, 
  • wskazywania możliwych do zastosowania rozwiązań zgodnych z obowiązującymi przepisami prawa i normami współżycia społecznego, 
  • propagowania metod i sposobów unikania zagrożeń. 

Celem głównym konkursu jest poszerzanie wiedzy i doskonalenie umiejętności zawodowych policjantów dzielnicowych.

Rywalizacja podczas zawodów przebiegała na bardzo wysokim poziomie, a najlepszymi okazali się: 
1. mł. asp. Grzegorz Turok z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze
2. sierż. Mariusz Delijewski z Komendy Miejskiej Policji w Legnicy
3. asp. Marcin PIĘTA z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu

Dzielnicowi, którzy zajęli dwa pierwsze miejsca w konkursie wojewódzkim będą reprezentować teraz Dolny Śląsk podczas zawodów ogólnopolskich, które odbędą się w dniach 17-20 października 2017 roku w Szkole Policji w Katowicach.

Policjantom biorącym udział w zawodach pogratulował i wręczył pamiątkowe dyplomy, puchary oraz nagrody Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu ds. Prewencji - inspektor Dariusz Wesołowski.
Część nagród w konkursie ufundował również NSZZP woj. dolnośląskiego, które to wręczył I Wiceprzewodniczący - Roman Buczkowski.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy, a za zwycięzców naszego trzymamy kciuki podczas finału krajowego zawodów.

asp. szt. Łukasz Dutkowiak
Źródło: Wydział Prewencji KWP we Wrocławiu

 

 

Galeria

Powiązane wiadomości