Ta strona używa plików cookie!
close

Włamywał się i okradał samochody ciężarowe

Data dodania: 4 maja 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Bolesławiec

Bolesławieccy policjanci zatrzymali młodego mężczyznę podejrzanego o przestępstwa przeciwko mieniu. Sprawca włamywał się do samochodów ciężarowych skąd kradł cenne przedmioty. Tym razem jego łupem padły specjalne pasy transportowe. O dalszym losie 29-latka zdecyduje sąd. Może mu grozić kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu w wyniku działań operacyjnych ustalili i zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzieże z włamaniem do samochodów ciężarowych. 29-letni mieszkaniec powiatu zgorzeleckiego tej samej nocy włamał się do dwóch naczep.

Do przestępstw doszło w dwóch miejscach na terenie powiatu bolesławieckiego, gdzie kierowcy TIR-ów zatrzymują się na dłuższy odpoczynek. Podejrzany usłyszał już zarzuty włamania i kradzieży pasów transportowych. W pojeździe użytkowanym przez 29-latka policjanci znaleźli część mienia pochodzącego z tego przestępstwa.

Drugi zarzut dotyczył usiłowania kradzieży z włamaniem, również do pojazdu ciężarowego. Podejrzany wykorzystując sen kierowcy chciał dokonać kradzieży towaru znajdującego się w naczepie.

Przypomnijmy, że za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

asp. szt. Wojciech Jabłoński

Źródło: KPP w Bolesławcu
asp. szt. Anna Kublik-Rościszewska
tel. 600-266-990

 

 

Galeria