Ta strona używa plików cookie!
close

Włamywał się i okradał piwnice - został zatrzymany przez policjantów

Data dodania: 27 czerwca 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Bolesławiec

Policjanci z Bolesławca zatrzymali mężczyznę podejrzanego o co najmniej 6 kradzieży z włamaniem. Sprawca pokonując zabezpieczenia dostawał się do piwnic w budynkach mieszkalnych. Okazało się, że zatrzymany był już w przeszłości karany za kradzieże i przestępstwa narkotykowe. O jego dalszym losie zdecyduje teraz sąd. Grozić mu może kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu prowadząc działania w związku z włamaniami do piwnic zatrzymali podejrzanego o te czyny 22-latka. Mężczyzna ma na swoim koncie co najmniej 6 tego typu zdarzeń. Do włamań doszło w różnych miejscach na terenie Bolesławca. Sprawca z piwnic znajdujących się w blokach zabierał różne przedmioty, od słoików z przetworami po elektronarzędzia. Policjanci odzyskali już część skradzionych rzeczy.

Okazało się, że mężczyzna był już wcześniej karany za kradzieże i przestępstwa narkotykowe. Podejrzany przyznał się do zarzucanych mu czynów. Policjanci nadal sprawdzają, czy ma on jeszcze na swoim koncie inne przestępstwa przeciwko mieniu.

O dalszym losie zatrzymanego zdecyduje teraz sąd. Grozić mu może kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

kom. Kamil Rynkiewicz

Źródło: KPP w Bolesławcu
asp. szt. Anna Kublik-Rościszewska
tel. 600-266-990

 

 

Galeria