Ta strona używa plików cookie!
close

Włamywał się i okradał domy jednorodzinne. Policjanci zatrzymali podejrzanego

Data dodania: 14 marca 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Wałbrzych

Policjanci z powiatu wałbrzyskiego zatrzymali włamywacza, który okradał domy jednorodzinne. Mężczyzna pokonując zabezpieczenia dostawał się do wnętrza skąd kradł cenne przedmioty. Łupem sprawcy padały m.in. elektronarzędzia i materiały budowlane. O jego dalszym losie zdecyduje teraz sąd. Za popełnione czyny mężczyźnie może grozić kara pozbawienia wolności nawet do lat 10.

Boguszowscy funkcjonariusze otrzymali zgłoszenie o włamaniu do domku jednorodzinnego w Borównie. Okazało się, że przestępca po wcześniejszym uszkodzeniu drzwi dostał się do wnętrza pomieszczenia gospodarczego i ukradł z niego elektronarzędzia o łącznej wartości około 800 złotych.

Policjanci z Boguszowa-Gorc pracujący nad tą sprawą ustalili, że za włamaniem na terenie gminy Czarny Bór może stać mieszkaniec tej miejscowości, dla którego nie będzie to pierwsze tego typu przestępstwo. Kontynuując czynności operacyjne funkcjonariusze ostatecznie zatrzymali 31-letniego mężczyznę i udowodnili mu kolejne włamanie do domku jednorodzinnego, tym razem w Boguszowie-Gorcach. Okazało się, że w poprzednim roku podejrzany po wybiciu szyby w drzwiach balkonowych wszedł do środka budynku i dokonał kradzieży m.in. elektronarzędzi oraz materiałów budowlanych. Straty właściciel wycenił na kwotę 6 tysięcy złotych.

W trakcie czynności procesowych mieszkaniec miejscowości Czarny Bór przyznał się do zarzucanych mu czynów. Mężczyźnie może grozić kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat. Sprawa ma charakter rozwojowy. Policjanci planują kolejne zatrzymania.

asp. szt. Wojciech Jabłoński

Źródło: KMP w Wałbrzychu
sierż. szt. Marcin Świeży
tel. 604-426-995

 

Galeria