Ta strona używa plików cookie!
close

Włamywał się i okradał altanki - policjanci zatrzymali podejrzanego

Data dodania: 12 lipca 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Jelenia Góra

Kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat grozić może mężczyźnie zatrzymanemu przez jeleniogórskich policjantów, bezpośrednio po włamaniu do jednej z altanek na terenie miasta. Podejrzany miał przy sobie także narkotyki w postaci marihuany. W trackie czynności policjanci ustalili, że mężczyzna ma na koncie 8 włamań do altanek, kradzież oraz zniszczenie mienia. O jego dalszym losie zdecyduje teraz sąd.

Funkcjonariusze Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej w Jeleniej Górze zatrzymali 23-letniego mężczyznę bezpośrednio po włamaniu do altanki. Podczas przeszukania policjanci znaleźli przy nim również narkotyki. Funkcjonariusze zabezpieczyli marihuanę.

Policjanci Wydziału Kryminalnego z komisariatu I w Jeleniej Górze w trakcie prowadzonych w tej sprawie czynności ustalili, że mężczyzna ma na koncie, co najmniej 8 kradzieży z włamaniem do altanek w Jeleniej Górze, kradzież z terenu ogrodów działkowych oraz zniszczenie mienia. Jego łupem padło mienie o wartości nie mniejszej niż 10 tysięcy złotych. Były to narzędzia, sprzęt ogrodniczy oraz inne przedmioty. Przestępstw tych dopuścił się od stycznia do lipca br.

Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tego zdarzenia, jak również ustalają pokrzywdzonych. Podejrzanemu za popełnione przestępstwa grozić może kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. 

Źródło: KMP w Jeleniej Górze
podinsp. Edyta Bagrowska
tel. 604-580-490

nadkom. Krzysztof Zaporowski