Ta strona używa plików cookie!
close

Włamywał się i kradł – straty sięgają 40 tys. złotych

Data dodania: 19 lipca 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Jelenia Góra

Policjanci zatrzymali mężczyznę, który ma na koncie włamania i kradzieże, których dopuścił się w czerwcu 2019 r. w Jeleniej Górze. Jego łupem padło mienie o wartości około 40 tysięcy złotych. Teraz grozić mu może nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z  Zespołu Kryminalnego Komisariatu II Policji w Jeleniej Górze zatrzymali 29-letniego mężczyznę, podejrzanego o przestępstwa przeciwko mieniu.

Mieszkaniec Jeleniej Góry jest podejrzany o kradzieże z włamaniem do pomieszczeń technicznych jednej z firm. W czerwcu br. sprawca dokonał kradzieży 8 lamp stadionowych oraz dwóch nagrzewnic. Straty, właściciel mienia, oszacował na ok 34 tysiące złotych. Ponadto w toku prowadzonych czynności, okazało się, że mężczyzna ma na swoim koncie kradzież 3 kamer monitoringu oraz dwa włamania do piwnic na terenie Jeleniej Góry. Wartość skradzionego mienia oszacowano na ponad 6 tysięcy złotych. Ponadto jeleniogórscy policjanci odzyskali skradzione lamy i nagrzewnice oraz inne drobne przedmioty pochodzące z włamania do piwnic. Wartość odzyskanego mienia to 37 tysięcy złotych.

Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy.

Mężczyźnie za kradzieże i włamania  grozić mu może kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KMP w Jeleniej Górze
podinsp. Małgorzata Gorzelak

nadkom. Krzysztof Zaporowski

Lampy stadionowe

Powiązane wiadomości