Ta strona używa plików cookie!
close

Włamywał się do samochodów i kradł towar w sklepach - policjanci zatrzymali podejrzanego

Data dodania: 29 kwietnia 2016 r.
Miejsce zdarzenia: Złotoryja

Złotoryjscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który włamywał się do pojazdów oraz kradł mienie w sklepach. Na chwilę obecną funkcjonariusze udowodnili mu 10 tego typu czynów, ale niewykluczone, że może on mieć na swoim koncie ich znacznie więcej. Łupem złodzieja padły m.in. nawigacja, radio, papierosy i alkohol. O dalszym losie podejrzanego zdecyduje teraz sąd. Mężczyźnie może grozić kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Złotoryi zatrzymali 23-letniego mieszkańca powiatu, podejrzanego o przestępstwa przeciwko mieniu.

W trakcie prowadzonych w tej sprawie czynności, policjanci z pionu kryminalnego ustalili, że młody mężczyzna włamał się i okradł, co najmniej trzy samochody oraz dokonał 7 kradzieży w sklepach na terenie miasta Złotoryi w okresie od lutego do kwietnia br. Jego łupem padły m. in.: nawigacja, dowód rejestracyjny, torba sportowa, buty, radio kuchenne, baterie, klawiatura komputerowa, papierosy, alkohol a nawet masło orzechowe.

Łączne straty pokrzywdzonych w tej sprawie wynoszą blisko półtora tysiąca złotych.
Obecnie funkcjonariusze ustalają, co stało się ze skradzionym mieniem. 23-latek za swoje czyny będzie odpowiadał przed sądem. Może mu grozić kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

asp. szt. Łukasz Dutkowiak

Źródło: KPP w Złotoryi
Oficer Prasowy
mł. asp. Iwona Król-Szymajda
tel. 603-765-923