Ta strona używa plików cookie!
close

Włamywał się do samochodów i kradł akumulatory – został zatrzymany

Data dodania: 2 sierpnia 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Zgorzelec

Policjanci Wydziału Kryminalnego komendy powiatowej w Zgorzelcu zatrzymali młodego mężczyznę, który podejrzewany jest o liczne kradzieże mienia, między innymi włamania do pojazdów i kradzież akumulatorów. Ponadto w chwili zatrzymania kierował on samochodem mimo prawomocnego dożywotniego zakazu prowadzenia pojazdów. Zatrzymanemu za popełnione czyny grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego zgorzeleckiej komendy prowadząc działania ukierunkowane na zwalczanie przestępczości przeciwko mieniu zatrzymali 25-letniego mieszkańca powiatu podejrzewanego o liczne kradzieże mienia. Mężczyzna w chwili zatrzymania kierował samochodem mimo dożywotniego sądowego zakazu prowadzenia pojazdów i aby uniknąć odpowiedzialności podał policjantom fałszywe dane osobowe.

25-latek został przewieziony do zgorzeleckiej komendy, gdzie usłyszał już zarzuty między innymi za włamania do pojazdów i kradzież akumulatorów o łącznej wartości 3 tys. zł. Łupem sprawcy padały również elektronarzędzia, koła samochodowe, a także odzież i obuwie. Mężczyzna odpowie również za kierowanie pojazdem pomimo prawomocnego zakazu oraz podrobienie podpisu.

Teraz za popełnione przestępstwa mężczyźnie grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

st. asp. Monika Kaleta

Źródło: KPP w Zgorzelcu
podkom. Agnieszka Goguł 

 

Powiązane wiadomości