Ta strona używa plików cookie!
close

Włamywał się do pomieszczeń gospodarczych i kradł elektronarzędzia, aby sprzedać je w okazyjnej cenie

Data dodania: 7 października 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Oleśnica

Policjanci z powiatu oleśnickiego zatrzymali mężczyznę, którzy włamywał się do piwnic i pomieszczeń gospodarczych na terenie Dziadowej Kłody kradnąc przede wszystkim elektronarzędzia. W toku postępowania zabezpieczono różnego rodzaju narzędzia budowlane i remontowe o wartości kilku tysięcy złotych.

Od pewnego czasu sycowscy funkcjonariusze rozpracowywali sprawy kilku włamań do piwnic i pomieszczeń gospodarczych na terenie gminy Dziadowa Kłoda, z których kradzione były przede wszystkim elektronarzędzia. Policjanci gruntownie badając te przypadki rozpoczęli ustalanie sprawców.

Kilka dni po ostatnim włamaniu, funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Sycowie namierzając 30-letniego mężczyznę mającego związek z tymi zdarzeniami weszli do pomieszczenia gospodarczego, z którego podejrzewany korzystał. W trakcie przeszukania ujawnili i zabezpieczyli przedmioty skradzione podczas włamania. Zatrzymany został także 20 - letni mężczyzna, który odpowie za paserstwo.

Jak ustalono, sprawca skradzione przedmioty próbował sprzedać po atrakcyjnych cenach. Zabezpieczony łup o wartości kilku tysięcy złotych zostanie teraz zwrócony właścicielom. 30-latek usłyszał 3 zarzuty kradzieży oraz kradzieży z włamaniem. Natomiast 20-letni mężczyzna będzie odpowiadał za paserstwo. Policjanci prowadzący postępowanie sprawdzają teraz czy podejrzany nie ma na swoim koncie innych włamań.

kom. Kamil Rynkiewicz

Źródło: KPP w Oleśnicy
sierż.szt. Aleksandra Pieprzycka
tel. 601 – 589 - 781

 

 

Galeria