Ta strona używa plików cookie!
close

Włamywał się do mieszkań, domów, firm i placówek oświatowych

Data dodania: 23 listopada 2017 r.
Miejsce zdarzenia: Lubań

Lubańscy policjanci przedstawili młodemu mężczyźnie 10 zarzutów dotyczących kradzieży z włamaniem. Okazało się, że sprawca okradał mieszkania, domy, firmy, garaże, sklepy oraz placówki oświatowe. Część z zabranych przedmiotów funkcjonariusze już odzyskali. Podejrzany został ujęty na gorącym uczynku przez właściciela mieszkania, do którego się włamał. Zatrzymanemu może teraz grozić kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu otrzymał zgłoszenie o ujęciu sprawcy włamania do mieszkania. Przybyli na miejsce funkcjonariusze zatrzymali 18-letniego mężczyznę, który jest mieszkańcem Lubania.

Policjanci ustalili na miejscu zdarzenia, że młody mężczyzna po wyłamaniu drzwi dostał się do wnętrza mieszkania, a następnie usiłował dokonać kradzieży mienia. Jednakże do zamierzonego celu nie doszło, gdyż do mieszkania wszedł właściciel i ujął sprawcę na gorącym uczynku.

Szereg wykonanych czynności przez funkcjonariuszy lubańskiej Policji pozwoliło na potwierdzenie, że 18-latek dopuścił się wielu innych kradzieży z włamaniem do mieszkań, domów, garażów, sklepów, firm oraz placówek oświatowych.

Dzięki podjętym działaniom udało się odzyskać część skradzionego mienia m.in. telefon komórkowy, plecak oraz część przedmiotów pochodzących z włamania do jednej z firm na terenie Lubania.

Zatrzymanemu przedstawiono w sumie 10 zarzutów dotyczących kradzieży i włamań. O jego dalszym losie zdecyduje sąd. Za popełnione czyny grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

 

asp. szt. Łukasz Dutkowiak


Źródło: KPP w Lubaniu
asp. Magdalena Juźwicka
tel. 660-402-169