Ta strona używa plików cookie!
close

Włamywał się do kabin samochodów ciężarowych – został zatrzymany na gorącym uczynku

Data dodania: 29 listopada 2017 r.
Miejsce zdarzenia: Zgorzelec

Funkcjonariusze prewencji ze zgorzeleckiej komendy na gorącym uczynku zatrzymali mężczyznę podejrzanego o włamania do samochodów ciężarowych. Sprawca wykorzystując nieobecność kierowców dostawał się do wnętrza kabin zaparkowanych pojazdów i kradł CB radia, nawigacje, laptopy, dokumenty oraz inne drobne przedmioty. Straty oszacowano na kwotę blisko 20 tysięcy złotych. Za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat więzienia.

25 listopada br. około godziny 13:00 policjanci Wydziału Prewencji z Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu otrzymali zgłoszenie, że na parkingu jednej ze stacji paliw, przy samochodzie ciężarowym kręci się nieznany mężczyzna. Funkcjonariusze niezwłocznie pojechali we wskazane miejsce. Mundurowi w kabinie jednego z samochodów ciężarowych zauważyli, znanego im osobiście, 27-letniego mieszkańca Zgorzelca. Mężczyzna był zaskoczony obecnością policjantów i nie potrafił wyjaśnić, co robi w zaparkowanym pojeździe. 27-latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

W trakcie czynności z zatrzymanym, funkcjonariusze udowodnili mężczyźnie dokonanie serii kradzieży mienia i włamań do samochodów ciężarowych na terenie Zgorzelca. Usłyszał on łącznie 7 zarzutów za przestępstwa, jakich dopuścił się w listopadzie br.  Łupem 27-latka padły m.in. CB radia, nawigacje, laptopy, dokumenty i inne drobne przedmioty. Łączne straty oszacowano na kwotę blisko 20 tysięcy złotych.

O dalszym losie podejrzanego zadecyduje teraz sąd, za co grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

asp. szt. Łukasz Dutkowiak

Źródło: KPP w Zgorzelcu
sierż. szt. Mariola Kowalska