Ta strona używa plików cookie!
close

Włamywał się do busów - wpadł na kradzieży sklepowej

Data dodania: 23 maja 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Dzierżoniów

Kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności grozić może mężczyźnie podejrzanemu o włamanie do dwóch busów na terenie powiatu dzierżoniowskiego. Mężczyzna wpadł natomiast na kradzieży sklepowej. Gdy został ujęty, na miejsce przybyli policjanci, którzy podczas sprawdzania zawartości jego odzieży znaleźli dokumenty utracone podczas włamań do pojazdów. Dzięki działaniom funkcjonariuszy odzyskano już większość skradzionych przedmiotów. Zatrzymanemu za czyny o które jest podejrzany, może grozić teraz kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Na terenie Bielawy nieznany sprawca włamał się do dwóch busów. Właściciele pojazdów utracili pieniądze i dokumenty. Dwa dni później na terenie Dzierżoniowa w jednym z marketów został ujęty na kradzieży sklepowej 46-letni mężczyzna. Przybyły na miejsce patrol sprawdził zawartość odzieży zatrzymanego. Policjanci ujawnili przy nim dokumenty pochodzące z pojazdów, do których włamano się w Bielawie. Dalsze czynności poprowadzili już bielawscy dochodzeniowcy.

Funkcjonariusze na podstawie zebranego materiału dowodowego przedstawili podejrzanemu zarzuty. Prowadząc w tej sprawie działania odzyskali też znaczną część skradzionych przedmiotów. Obecnie nadal wyjaśniają okoliczności związane z przestępczą działalnością zatrzymanego.

Za kradzież z włamaniem grozi kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat.

kom. Kamil Rynkiewicz

Źródło: KPP w Dzierżoniowie
podkom. Marcin Ząbek
tel. 606 - 230 - 794


 

Galeria