Ta strona używa plików cookie!
close

Włamywał się do altanek ogrodowych – został zatrzymany

Data dodania: 9 lipca 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Zgorzelec

Zgorzeleccy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o liczne włamania do altanek na terenie ogrodów działkowych. Mężczyźnie przedstawiono łącznie 9 zarzutów. Teraz za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego zgorzeleckiej komendy na podstawie zebranych informacji wytypowali, a następnie zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o liczne włamania do altanek na terenie ogrodów działkowych w Zgorzelcu.

Zatrzymany 24-latek nie był wybredny w kwestii przedmiotów, jakie kradł z pomieszczeń znajdujących się na terenie ogrodów działkowych. Jego łupem padały między innymi liczniki wody, elektronarzędzia, wózki, butle gazowe, portfel z pieniędzmi i dokumentami, a nawet poduszki i koce. Łączną wartość skradzionych przedmiotów pokrzywdzeni wycenili na ponad 8 tys. zł.

Za czyny, których się dopuścił mężczyźnie grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Mieszkaniec powiatu zgorzeleckiego usłyszał łącznie 9 zarzutów. O jego losie zdecyduje teraz sąd.

sierż. szt. Przemysław Ratajczyk

Źródło: KPP w Zgorzelcu
podkom. Agnieszka Goguł
tel. 606 – 778 – 294