Ta strona używa plików cookie!
close

Włamywał się do altanek ogrodowych – usłyszał 21 zarzutów

Data dodania: 9 sierpnia 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Lubin

Lubińscy policjanci zatrzymali podejrzanego o liczne włamania do altanek na terenie ogrodów działkowych. Mężczyźnie przedstawiono łącznie 21 zarzutów. W jego zainteresowaniu były między innymi elektronarzędzia, odzież, alkohol i żywność. Zatrzymany przyznał się do wszystkich czynów tłumacząc, że to było jego źródło utrzymania. Jak ustalili policjanci, mężczyzna był już wcześniej karany za podobne przestępstwa. Za swoje zachowanie odpowie teraz przed sądem. Może mu grozić kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Wydziału Prewencji lubińskiej komendy zatrzymali mężczyznę podejrzanego o liczne włamania do altanek na terenie ogrodów działkowych. Zatrzymany 41-latek nie był wybredny w kwestii przedmiotów, jakie zabierał ze sobą podczas zdarzeń. Jego łupem padały między innymi elektronarzędzia, czajniki, telewizory, płyty z muzyką, odzież, a nawet kombinezon malarski i budzik. W przypadku, gdy w altance do której włamał się podejrzany nie było nic, co pozostawałoby w jego zainteresowaniu, potrafił napić się kawy i spędzić w niej noc.  Łączną wartość skradzionych przedmiotów pokrzywdzeni wycenili na blisko 9 tys. zł.

Mężczyzna usłyszał 21 zarzutów, które dotyczyły kradzieży i włamań. Wszystkich czynów dopuścił się w warunkach powrotu do przestępstwa, a z jego popełnienia uczynił sobie stałe źródło dochodów. O jego dalszym losie zdecyduje teraz sąd.

nadkom. Kamil Rynkiewicz

Źródło: KPP w Lubinie
asp. szt. Sylwia Serafin
tel. 601 - 974 - 322

Zatrzymany mężczyzna w kajdankach na komendzie policji