Ta strona używa plików cookie!
close

Włamywał się do altanek ogrodowych - policjanci przedstawili mężczyźnie 33 zarzuty

Data dodania: 5 października 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Głogów

Policjanci Wydziału Kryminalnego zatrzymali 19-latka, który włamywał się do altanek działkowych na terenie Głogowa. Jego łupem padły przedmioty pozostawione wewnątrz. Były to elektronarzędzia i elektronika. Sprawca nie pogardził także alkoholem czy żywnością pozostawioną przez gospodarzy działek. Spowodował straty o wartości prawie 16 tysięcy złotych. Za popełnione przestępstwo grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Głogowie zatrzymali 19-letniego mężczyznę, podejrzanego o szereg włamań na terenie ogrodów działkowych. Do zdarzeń dochodziło na terenie Głogowa, a sprawca działał głównie w nocy.   Najczęściej wybijał szyby, zrywał kłódki, wyrywał zamek lub całe drzwi. Straty jakie spowodował uszkadzając altanki są znacznie większe od wartości skradzionego mienia. Wartościowe przedmioty, telewizory, elektronarzędzia, drobny sprzęt ogrodniczy, jak twierdzi zabrał i sprzedał za znikomą część wartości. Żywność i alkohol spożywał na miejscu.

W trakcie zatrzymania policjanci ujawnili przy 19-latku narkotyki w postaci amfetaminy. W sprawie zatrzymano również 45-latka, który wspólnie z podejrzanym usiłował się włamać do jednej z altan. Zatrzymany 19-latek przyznał się do zarzucanych mu czynów.

Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego podejrzany usłyszał 33 zarzuty kradzieży z włamaniem. Za włamania i kradzieże oraz posiadanie narkotyków, grozi mu kara pozbawienia wolności od roku, nawet do 10 lat. Ponieważ podejrzany był już zatrzymywany jako sprawca włamań, policjanci wnioskują o jego tymczasowe aresztowanie.

Źródło: KPP w Głogowie
podinsp. Bogdan Kaleta
tel. 604 904 452

nadkom. Krzysztof Zaporowski
 

Galeria

Powiązane wiadomości