Ta strona używa plików cookie!
close

Włamywacz zatrzymany przez policjantów na gorącym uczynku

Data dodania: 28 lipca 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Wołów

Wołowscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o włamanie do domu. Okazało się, że włamywacz dostał się do środka przez okno. Został schwytany przez funkcjonariuszy dzięki czujności sąsiadów właścicieli budynku, w którym miało miejsce zdarzenie. Teraz podejrzanemu grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Wołowie został powiadomiony przez zaniepokojonego właściciela domu o podejrzeniu włamania. Pokrzywdzony przebywając na wakacjach otrzymał od sąsiadów informację, że w jego domu otwarte jest okno.

Skierowany natychmiast na miejsce patrol podczas sprawdzania wnętrza budynku zatrzymał 46-letniego mężczyznę. Jak się okazało sprawca dostał się do środka przez okno, najpierw wchodząc po drabinie. Okazało się również, że był dobrze zorientowany co do braku domowników w miejscu zamieszkania.

Dzięki czujności sąsiada mężczyźnie nie udało się nic wynieść, a nadto odpowie za swój czyn przed sądem. Zatrzymany usłyszał już zarzuty, grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

kom. Kamil Rynkiewicz

Źródło: KPP w Wołowie
st. sierż. Marzena Pawlik
tel. 606 – 364 – 011