Ta strona używa plików cookie!
close

Włamywacz zatrzymany przez policjantów i odzyskane elektronarzędzia

Data dodania: 30 maja 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Bolesławiec

Bolesławieccy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o włamanie do remontowanego budynku i kradzież elektronarzędzi. Sprawca zabrał z pomieszczenia m. in. pilarkę i młot udarowy. Funkcjonariusze odzyskali w całości zrabowane mienie. 36-latkowi grozi teraz kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego bolesławieckiej jednostki w dniu popełnienia przestępstwa zatrzymali mężczyznę podejrzanego o włamanie do remontowanego budynku i kradzież elektronarzędzi. Policjanci wytypowali 36 - letniego mieszkańca powiatu na podstawie szybko zebranych informacji.

Jak ustalili zajmujący się tą sprawą funkcjonariusze, sprawca po zdarzeniu próbował sprzedać rzeczy uzyskane w wyniku przestępstwa. Prowadząc działania w tej sprawie policjanci odzyskali w całości skradzione elektronarzędzia, tj. młot udarowy, pilarkę i nożyce. Odzyskane przedmioty zostaną zwrócone właścicielowi.

Podejrzany usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem, za co grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. Policjanci sprawdzają teraz, czy nie ma on na swoim koncie jeszcze innych, podobnych czynów.

asp. szt. Wojciech Jabłoński

Źródło: KPP w Bolesławcu
asp. szt. Anna Kublik-Rościszewska
tel. 600-266-990

 

 

Galeria