Ta strona używa plików cookie!
close

Włamywacz próbował uniknąć zatrzymania kryjąc się w krzakach

Data dodania: 28 listopada 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Jelenia Góra

Policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież z włamaniem do budynku w remoncie. Łupem sprawcy padły elektronarzędzia. Został zatrzymany chwilę po włamaniu. Funkcjonariusze znaleźli go ukrytego w krzakach wraz ze skradzionym łupem. Teraz grozić mu może kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej w Jeleniej Górze zatrzymali 21-letniego mężczyznę  podejrzanego o kradzież z włamaniem. Do zdarzenia doszło na terenie Cieplic, gdzie udali się funkcjonariusze po otrzymaniu zgłoszenia o możliwości włamania do budynku w remoncie. Policjanci na miejscu zauważyli wyłamane okno, jednak w środku budynku nikogo nie było. W trakcie sprawdzania terenu, w krzakach znaleźli 21-letniego mężczyznę. Okazało się, że posiadał on elektronarzędzia - dwa młoty udarowe oraz wiertarkę. Przyznał się, że chwilę wcześniej włamał się do budynku, skąd zabrał elektronarzędzia.

21-latek został zatrzymany w policyjnym areszcie. Teraz za kradzież z włamaniem grozić mu może kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Obecnie funkcjonariusze wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy oraz sprawdzają czy mężczyzna nie dopuścił się innych podobnych czynów.

kom. Kamil Rynkiewicz

Źródło: KMP w Jeleniej Górze
podinsp. Edyta Bagrowska
tel. 604 – 580 – 490