Ta strona używa plików cookie!
close

Włamywacz do mieszkania zatrzymany przez policjantów – funkcjonariusze odzyskali też skradzione mienie

Data dodania: 12 lipca 2017 r.
Miejsce zdarzenia: Jelenia Góra

Policjanci z powiatu jeleniogórskiego zatrzymali mężczyznę, który włamał się do jednego z mieszkań. Sprawca podpatrzył, gdzie pokrzywdzona chowa klucze od mieszkania i kiedy wyszła, za jego pomocą dostał się do środka. Kilka godzin później został on zatrzymany przez funkcjonariuszy, a skradzione mienie odzyskane. Teraz za włamanie i kradzież podejrzanemu może grozić kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Kowar w wyniku podjętych działań ustalili, a następnie zatrzymali 19 - letniego mężczyznę, podejrzanego o włamanie i kradzież mienia. Zatrzymany trafił do policyjnego aresztu.

Jak ustalili funkcjonariusze, do przestępstwa doszło około godziny 15.00 w jednej z miejscowości gminy Mysłakowice. Mężczyzna  podpatrzył miejsce, gdzie właścicielka chowa klucz, gdy wychodzi z domu, a następnie wykorzystując go wszedł do  środka. Jego łupem padło mienie o wartości kilkuset złotych. Były to telefony komórkowe oraz portfel. 

Policjanci powiadomieni o zdarzeniu niezwłocznie rozpoczęli poszukiwanie osoby, która dopuściła się tego czynu. W ustaleniu podejrzanego brał udział dzielnicowy. Dzięki jego rozpoznaniu i wiedzy 19 - latek podejrzewany o ten czyn, został zatrzymany jeszcze tego samego dnia, kilka godzin później w swoim mieszkaniu.

W lokalu tym policjanci odnaleźli również skradzione mienie, które już wróciło do właścicielki. Teraz za włamanie do mieszkania i kradzież mienia, zatrzymanemu grozić mu może kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. O jego dalszym losie zdecyduje teraz sąd.

asp. szt. Paweł Petrykowski

(źródło – KMP Jelenia Góra)
Oficer Prasowy
podinsp. Edyta Bagrowska