Ta strona używa plików cookie!
close

Włamali się do samochodu - zostali zatrzymani na gorącym uczynku 

Data dodania: 20 lipca 2017 r.
Miejsce zdarzenia: Świdnica

Kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat grozić może trzem młodym mężczyznom, którzy włamali się do samochodu zaparkowanego na jednej ze świdnickich stacji paliw. Podejrzani wybili szybę w aucie, a ich łupem padło radio samochodowe, które zostało odzyskane. Pokrzywdzony poniesione straty oszacował na 3.7 tyś. złotych. O dalszym losie mężczyzn zadecyduje teraz sąd. 

Policjanci Wydziału Kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy kontrolując placówki handlowe pod kątem zabezpieczeń pojechali na jedną z miejscowych stacji paliw
Na miejscu pracownicy stacji oświadczyli, że trzech młodych mężczyzn, którzy wcześniej dokonali kradzieży piwa, teraz włamuje się do zaparkowanego samochodu. W tym samym czasie z polecenia oficera dyżurnego KPP Świdnica funkcjonariusze Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego udali się również na tą samą stację, gdzie wg zgłoszenia młodzi mężczyźni mają włamywać się do pojazdu. 

Funkcjonariusze Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego i Wydziału Kryminalnego w bezpośrednim pościgu zatrzymali trzech mieszkańców Świdnicy w wieku od 18-19 lat, którzy po wybiciu szyby w drzwiach samochodu dostawczego dostali się do wnętrza pojazdu i dokonali kradzieży radia samochodowego. Pokrzywdzony poniesione straty oszacował na kwotę 3.7 tyś. złotych. 

Mężczyźni zostali przesłuchani i usłyszeli już zarzuty, do których się przyznali. O ich dalszym losie zdecyduje teraz sąd. 

Za czyn, którego się dopuścili grozić im może kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. 

asp. szt. Łukasz Dutkowiak

Źródło: KPP w Świdnicy 
sierż. Magdalena Ząbek
tel. 607-317-642 

 

Powiązane wiadomości