Ta strona używa plików cookie!
close

Włamali się do domu w budowie. Dodatkowo jeden z nich podejrzany jest o kilkanaście włamań na konto bankowe

Data dodania: 18 lipca 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Lubin

W ręce lubińskich policjantów wpadło trzech mężczyzn, z których dwóch będzie odpowiadać za kradzież z włamaniem do domu jednorodzinnego będącego w budowie, w tym elektronarzędzi, kabli, instalacji elektrycznych i różnego rodzaju narzędzi. Trzeci natomiast odpowie za naruszenie miru domowego. Dodatkowo funkcjonariusze udowodnili jednemu z podejrzanych włamania na konto bankowe. Policjanci odzyskali już część skradzionego mienia. Wszyscy trzej mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. Za swoje czyny będą teraz odpowiadać przed sądem.

Dyżurny lubińskiej komendy otrzymał telefoniczne zgłoszenie o obcych osobach przebywających w jednym z domów w budowie. Na miejsce niezwłocznie udał się patrol prewencji. Funkcjonariusze zastali w środku dwóch mężczyzn w wieku 28 i 34 lat. Na miejscu pojawił się również właściciel domu, który stwierdził wybite szyby, kradzież instalacji elektrycznych i wielu narzędzi. Łączne straty w tej sprawie oszacowano na ponad 5 tysięcy złotych. Podejrzani zostali zatrzymani i trafili do policyjnej celi.

Wyjaśniając wszelkie okoliczności tej sprawy, policjanci ustalili, że za włamaniem stoi jeszcze jedna osoba, której nie było na miejscu przestępstwa w chwili interwencji patrolu prewencji. Podejrzanym okazał się jeszcze 29 - letni mieszkaniec Lubina. On również został zatrzymany przez mundurowych i trafił do policyjnego aresztu. Śledczy udowodnili mu dodatkowo 15  kradzieży z włamaniem na konto bankowe i 3 usiłowania kradzieży.

Każdy z zatrzymanych usłyszał już zarzuty. Za swoje czyny będą odpowiadać przed sądem.

kom. Kamil Rynkiewicz

Źródło: KPP w Lubinie
asp. szt. Sylwia Serafin
tel. 601 - 974 - 322