Ta strona używa plików cookie!
close

Włamali się do domu i ukradli jego wyposażenie oraz stojący obok samochód - zostali zatrzymani w wyniku skutecznej policyjnej obławy

Data dodania: 22 czerwca 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Wrocław

Sukcesem zakończyły się szeroko zakrojone działania poszukiwawcze, prowadzone przez policjantów z Wrocławia i Milicza, za podejrzanymi o kradzież z włamaniem do budynku mieszkalnego w jednej z podwrocławskich wsi. Łupem sprawców padło wyposażenie domu oraz zaparkowany nieopodal samochód, którym odjechali w rejon powiatu milickiego. Tam właśnie rozbili auto, pozostawiając je w rowie, a później uciekli. Policyjna obława z udziałem kilkudziesięciu funkcjonariuszy z obu powiatów, w tym przewodnika z psem tropiącym, doprowadziła do zatrzymania podejrzanych. Całość prowadzonych na szerokim obszarze działań koordynowała służba dyżurna Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. O dalszym losie podejrzanych zadecyduje teraz sąd.

Do włamania doszło w nocy 19 czerwca br. na prywatnej posesji w jednej z podwrocławskich miejscowości. Funkcjonariusze ustalili, że sprawcy włamali się do domu jednorodzinnego i z jego wnętrza ukradli m.in. telewizor, komputer, elektronarzędzia oraz różnego rodzaju biżuterię, a także skarbonkę z pieniędzmi w kwocie blisko tysiąca złotych. Następnie zabrali kluczyki do zaparkowanego przed domem samochodu i tym pojazdem oddalili się z miejsca przestępstwa na teren powiatu milickiego.

Dyżurny z komendy Policji w Miliczu przed godziną 6.00 otrzymał telefonicznie informację o znajdującym się w przydrożnym rowie uszkodzonym samochodzie. Auto znajdowało się na trasie pomiędzy Bukowicami, a wsią Łazy Wielkie. Skierowani natychmiast na miejsce policjanci potwierdzili zgłoszenie, jednak przy znajdującym się w rowie osobowym fordzie nie było żadnych osób. Pojazd nie posiadał też tablic rejestracyjnych. Chwilę później funkcjonariusze potwierdzili, że auto jest tym skradzionym chwilę wcześniej z terenu powiatu wrocławskiego.

W porzuconym samochodzie policjanci znaleźli uszkodzony telewizor oraz komputer pochodzący z kradzieży. Realizując dalsze czynności w tej sprawie funkcjonariusze szybko ustalili, że pojazdem tym mogli poruszać się dwaj młodzi mężczyźni. Następnie zorganizowano szeroko zakrojone działania poszukiwawcze za włamywaczami.

Wzięło w nich udział kilkudziesięciu policjantów z powiatu milickiego i wrocławskiego, w tym także przewodnik z psem tropiącym z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu. Całość działań koordynowała służba dyżurna Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.

Po kilku godzinach intensywnych poszukiwań przy drodze krajowej nr 15 w kierunku Miłochowic, policjanci zauważyli dwóch mężczyzn odpowiadających posiadanemu rysopisowi sprawców. Zostali zatrzymani po krótkim pościgu, a następnie dowiezieni do komendy. Funkcjonariusze podczas przeszukania w związku z zatrzymaniem, znaleźli przy podejrzanych różnego rodzaju elementy biżuterii odpowiadającej tej, która została skradziona w nocy z domu mieszkalnego.

Włamywaczami okazali się dwaj bracia, w wieku 26 i 15 lat. Jak ustalono jeden mieszkający na terenie powiatu milickiego, a drugi w powiecie wrocławskim. Policjanci obecnie wyjaśniają dalej szczegółowo okoliczności tej sprawy, w tym to, czy mają na swoim koncie jeszcze inne tego typu przestępstwa.

O dalszym losie podejrzanych zadecyduje teraz sąd. W świetle obowiązujących przepisów za włamanie i kradzież mienia sprawcy grozić może kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

asp. szt. Paweł Petrykowski

(źródło – KMP Wrocław, KPP Milicz)

 

Powiązane wiadomości