Ta strona używa plików cookie!
close

Włamał się do samochodu i ukradł kurierowi paczki

Data dodania: 22 listopada 2017 r.
Miejsce zdarzenia: Wałbrzych

Kara do 10 lat pozbawienia wolności grozi mieszkańcowi powiatu wałbrzyskiego podejrzanemu o kradzież z włamaniem do zaparkowanego samochodu. Okazało się, że sprawca zabrał w sumie 8 paczek pocztowych, w których były m.in. perfumy, tablet, telefon komórkowy oraz inne wartościowe przedmioty o łącznej wartości blisko 3 tysięcy złotych. Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów. O jego dalszym losie zdecyduje teraz sąd.

Do zdarzenia doszło w Wałbrzychu. Sprawca po wyłamaniu zamka w drzwiach samochodu dostawczego dostał się do jego wnętrza, a następnie ukradł 8 paczek pocztowych, w których były m.in. perfumy, tablet, telefon komórkowy oraz inne wartościowe przedmioty o łącznej wartości blisko 3 tysięcy złotych.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji II w Wałbrzychu bezpośrednio po otrzymaniu zgłoszenia rozpoczęli poszukiwania sprawcy. W wyniku podjętych działań operacyjnych policjanci zatrzymali w Boguszowie-Gorcach podejrzanego w tej sprawie mężczyznę.

Zatrzymany przyznał się do kradzieży z włamaniem. Obecnie funkcjonariusze wyjaśniają okoliczności związane z "działalnością" mężczyzny i sprawdzają, czy nie ma on na swoim koncie innych włamań. Za ten czyn grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

kom. Kamil Rynkiewicz

Źródło: KMP w Wałbrzychu
sierż. szt. Marcin Świeży
tel. 604-426-995