Ta strona używa plików cookie!
close

Włamał się do pensjonatu – policjanci w domu podejrzanego znaleźli sadzonki konopi

Data dodania: 1 lutego 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Jelenia Góra

Policjanci z powiatu jeleniogórskiego zatrzymali mężczyznę, podejrzanego o kradzież z włamaniem do magazynu jednego z pensjonatów w Karpaczu oraz posiadanie i uprawę narkotyków. Jego łupem padły elektronarzędzia, żelazko, narty i inne drobne rzeczy. W jego mieszkaniu funkcjonariusze 18 doniczek z sadzonkami konopi indyjskich oraz kilkadziesiąt porcji narkotyków. Teraz grozić mu może nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Karpacza ustalili, a następnie  zatrzymali 34-letniego mieszkańca powiatu jeleniogórskiego podejrzanego o kradzież z włamaniem, posiadanie oraz uprawę narkotyków. Jak ustalili policjanci, mężczyzna w okresie od listopada ubiegłego roku do końca stycznia br. włamał się i okradł magazyn należący do jednego z pensjonatów w Karpaczu. Jego  łupem padło mienie o wartości blisko 1800 zł. Były to elektronarzędzia, żelazko, narty i inne drobne rzeczy.

Policjanci w trakcie prowadzonych czynności wytypowali 34-latka jako podejrzewanego o ten czyn. W  jego mieszkaniu funkcjonariusze odnaleźli wszystkie skradzione przedmioty oraz znaleźli narkotyki. Okazało się, że mężczyzna w szafie uprawiał w doniczkach ziele konopi oraz posiadał marihuanę i amfetaminę. Funkcjonariusze zabezpieczyli 18 doniczek z sadzonkami oraz narkotyki, z których można uzyskać ponad 40 porcji handlowych.

Obecnie policjanci wyjaśnią szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy. Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie. Teraz za popełnione przestępstwa grozić mu może nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KMP w Jeleniej Górze
podinsp. Edyta Bagrowska

nadkom. Krzysztof Zaporowski

 

Galeria