Ta strona używa plików cookie!
close

Włamał się do garażu bo nie lubił jego właściciela

Data dodania: 14 listopada 2017 r.
Miejsce zdarzenia: Głogów

35 – latek został zatrzymany przez policjantów, krótko po włamaniu się do garażu na Starym Mieście w Głogowie. Skradł przedmioty przedmioty o wartości 3685 zł. Zatrzymany w środku nocy próbował tłumaczyć się, że ktoś mu ukradł wózek na którym znajdowały się skradzione rzeczy.

Zatrzymany przez policjantów 35 – latek włamał się do garażu w godzinach nocnych z piątku na sobotę 10/11 listopada br. Właściciel poinformował o tym fakcie telefonicznie policję. Z garażu zniknęły narzędzia oraz inne przedmioty o wartości  3685 zł. Przeprowadzone przez policjantów czynności umożliwiły zatrzymanie sprawcy kilkadziesiąt minut po zdarzeniu.

Funkcjonariusze szybko wytypowali prawdopodobnego sprawcę. Jeden z patroli policji ujawnił wózek, którym sprawca próbował przewozić skradzione rzeczy. Ten chwilę później został zatrzymany. Właściciele rozpoznali swoje skradzione mienie, które szybko trafiło z powrotem do nich.

Początkowo zatrzymany 35 – latek nie przyznawał się do włamania i kradzieży. Twierdził nawet, że to jemu skradziono wózek. Wobec przedstawionych przez funkcjonariuszy dowodów, przyznał się do winy. Podając powody przestępstwa, stwierdził, że nie lubi właściciela garażu.

Za kradzież z włamaniem grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

oficer prasowy KPP w Głogowie
podinsp. Bogdan Kaleta
tel. 604 904 452