Ta strona używa plików cookie!
close

Włamał się do automatu do gier i ukradł blisko 1500 złotych

Data dodania: 29 grudnia 2016 r.
Miejsce zdarzenia: Złotoryja

Pewien mężczyzna włamał się do jednego z automatów do gier, skąd zabrał pieniądze w bilonie. Po kilku godzinach od zgłoszenia złotoryjscy policjanci zatrzymali podejrzanego. Za popełnione przestępstwo grozi mu teraz kara pozbawienia wolności do 10 lat.

Do zdarzenia doszło w Złotoryi, w jednym z kasyn z automatami do gier. Przebywający tam mężczyzna wykorzystał nieuwagę pracownicy. Włamał się do jednego z automatów do gier, skąd ukradł pieniądze w bilonie, w łącznej kwocie 1485 złotych. Dwie godziny później, kiedy kobieta zorientowała się, że drzwi jednej z maszyn są wyłamane, skontaktowała się z właścicielem lokalu, który o zdarzeniu niezwłocznie poinformował policję. 

Funkcjonariusze natychmiast podjęli działania zmierzające do zatrzymania sprawcy. Już po kilku godzinach od zgłoszenia, podczas kontroli drogowej, funkcjonariusze Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Złotoryi zatrzymali podejrzanego o ten czyn. Okazał się nim 25-letni mieszkaniec tego miasta.

W wyniku przeszukania mężczyzny policjanci ujawnili cęgi oraz bilon w kwocie ponad 60 zł. 

25 - latkowi został postawiony zarzut kradzieży z włamaniem. Grozi mu za to kara pozbawienia wolności do lat 10. O dalszym losie zatrzymanego zdecyduje teraz sąd.

kom. Kamil Rynkiewicz

Źródło: KPP w Złotoryi
st. post. Dominika Kwakszys
tel. 603 – 765 – 923