Ta strona używa plików cookie!
close

Wizyta przedszkolaków w Oddziałach Prewencji Policji we Wrocławiu

Data dodania: 30 maja 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Wrocław

Kilka dni temu mury Oddziałów Prewencji Policji we Wrocławiu odwiedziły dzieci z Przedszkola Samorządowego w Bielanach Wrocławskich. Dzięki spotkaniu, juniorzy mieli okazję zapoznania się ze specyfiką pracy w OPP oraz sprzętem wykorzystywanym podczas codziennej służby, jak i również w trakcie działań przywracających bezpieczeństwo i porządek publiczny.

Okres zbliżającego się zakończenia roku szkolnego sprzyja i jest okazją do nawiązywania współpracy pomiędzy placówkami oświaty a jednostkami terenowymi policji. Wrocławskie odziały prewencji odwiedziły dzieci z Przedszkola Samorządowego w Bielanach Wrocławskich. Juniorzy mieli okazję zapoznać się ze specyfiką pracy w policji oraz sprzętem wykorzystywanym podczas codziennej służby, jak też używanym w trakcie działań na rzecz bezpieczeństwa oraz porządku publicznego.

Dzieci nabyły również dodatkową wiedzę z zakresu udzielenia pierwszej pomocy. Mogły poznać podstawy jak zachować się kiedy widzimy ranną osobę. Tu oswajano maluchy z numerem alarmowym 112, pod którym zawsze uzyskają pomoc w takich przypadkach.

W trakcie wizyty przedszkolakom  towarzyszył Komisarz Lew, co wywołało ogromną radość. Dzieci mogły zrobić sobie z nim zdjęcia, pobawić się, przybić tzw. „piątkę”.

Takie spotkania zawsze przynoszą dużo radości nie tylko samym dzieciom, ale też i ciężko na co dzień pracującym policjantom.

st. asp. Monika Kaleta
Źródło: OPP KWP we Wrocławiu

 

Galeria