Ta strona używa plików cookie!
close

Wiózł dwoje pasażerów - miał ponad promil alkoholu

Data dodania: 15 lipca 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Wrocław

Bądź rozsądny i rozważny na drodze. Kierowco pamiętaj, że bezpieczeństwo pasażerów i innych osób na drodze zależy również od Ciebie. Wrocławscy policjanci przypominają o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Niestety nietrzeźwy kierowca zatrzymany do kontroli nie pamiętał o tym. 30-latek miał ponad promil alkoholu w organizmie. Tym samym naraził na niebezpieczeństwo siebie, innych kierujących oraz dwójkę pasażerów, których wiózł osobowym Renaultem. Teraz grozić mu może kara nawet do 2 lata więzienia.

W ostatni weekend na terenie Wrocławia doszło do dwóch wypadków drogowych, które skończyły się śmiercią ich uczestników. Jeden z nich, spowodowany został przez nietrzeźwego kierowcę, który miał ponad 1.6 promila alkoholu w organizmie. W wyniku doznanych obrażeń podczas wypadku, zginął pasażer pojazdu.

Niestety nawet takie informacje, nie wywołują pewnej refleksji u innych kierowców, którzy planują siąść za kierownicą „na podwójnym gazie”. Nie miał ich na pewno trzydziestolatek z powiatu wrocławskiego, który wiózł pasażerów mając ponad promil alkoholu w wydychanym powietrzu.

Do zdarzenia doszło w ubiegłą niedzielę w godzinach wieczornych. Policjanci z komendy miejskiej, podczas patrolowania podwrocławskich miejscowości zauważyli pojazd, który poruszał się nie tylko na swoim pasie. Kierujący osobowym renault nie potrafił utrzymać prostolinijnego toru jazdy, co sugerowało, że może być pod wpływem alkoholu lub podobnie działających środków. Wywiadowcy z Wrocławia, postanowili sprawdzić, czy kierujący mężczyzna mógł tego dnia wsiąść za kierownicę.

Policjanci sprawdzili stan trzeźwości trzydziestolatka i okazało się, że ma ponad promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Jednak nie był w swoim samochodzie sam, bowiem przewoził dwoje pasażerów. Tym samym nie tylko siebie naraził na utratę zdrowia, a nawet życia, ale również towarzyszącą mu 61-latkę oraz 27-latka.

Kierujący Renault został zatrzymany i przewieziony na najbliższy komisariat. Zostało również zatrzymane jego prawo jazdy. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, za kierowanie pojazdem mechanicznym po drodze publicznej w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat dwóch i właśnie taki wyrok może usłyszeć 30-latek. O wysokości i rodzaju kary zadecyduje sąd.

Źródło: KMP we Wrocławiu
sierż. Krzysztof Marcjan

nadkom. Krzysztof Zaporowski