Ta strona używa plików cookie!
close

Wielokrotnie wykorzystał skradzioną kartę płatniczą

Data dodania: 27 stycznia 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Wałbrzych

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji II w Wałbrzychu zatrzymali 31-letniego mężczyznę, który w jednej z restauracji w centrum Wałbrzycha ukradł portfel z zawartością dokumentów i karty bankomatowej, a następnie 18-krotnie z niej skorzystał. Mężczyźnie za kradzież i kradzieże z włamaniami na konto grozi teraz kara pozbawienia wolności do lat 10.

Pokrzywdzony w sylwestra zgłosił policjantom, że dwa dni wcześniej został okradziony z portfela z dokumentami oraz kartami płatniczymi, a z konta bankowego zniknęła mu część środków. Funkcjonariusze niezwłocznie rozpoczęli czynności w celu ustalenia, kto bezprawnie skorzystał z kart bankomatowych.
 
Działania operacyjne realizowane przez policjantów z „dwójki” doprowadziły do zatrzymania 23 stycznia bm. około godziny 22:00 w Wałbrzychu przy ul. Nowy Świat odpowiedzialnego za ten czyn 31-latka. Mężczyzna podczas czynności procesowych przyznał, że 18-krotnie skorzystał z kart, płacąc nimi za zakupy głównie w sklepach w dzielnicy Piaskowa Góra. Straty oszacowane zostały przez pokrzywdzonego łącznie na kilkaset złotych.
 
Wałbrzyszanin stanie teraz przed sądem. 31-latek odpowie za kradzież oraz włamania na konto bankowe, za co grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 10.

nadkom. Krzysztof Zaporowski
 
Źródło: KMP w Wałbrzychu
sierż. szt. Marcin Świeży
tel. (74) 842-04-85

 

 

Załączniki

$esc.html($item.icon)

FILM

7 MB

Galeria