Ta strona używa plików cookie!
close

Wielokrotnie włamywał się i okradał sklepy – przestępca zatrzymany przez policjantów

Data dodania: 21 kwietnia 2017 r.
Miejsce zdarzenia: Lubin

Policjanci Wydziału Kryminalnego z lubińskiej komendy ustalili i zatrzymali wielokrotnego włamywacza, któremu przedstawiono w tej sprawie 10 zarzutów dotyczących różnych przestępstw przeciwko mieniu. Sprawca pokonując zabezpieczenia dostawał się do wnętrz sklepów skąd zabierał cenne rzeczy w postaci laptopów, kosmetyków i gier komputerowych. Okradał także otwarte placówki handlowe wykorzystując moment nieuwagi personelu. O jego dalszym losie zdecyduje teraz sąd. Grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Za 4 kradzieże z włamaniem i 6 kradzieży odpowie mieszkaniec Lubina. Podejrzany został zatrzymany przez policjantów z wydziału kryminalnego lubińskiej policji. Łupem sprawcy padały laptopy, gry komputerowe i kosmetyki. Straty, jakie spowodował swoją działalnością wynoszą ponad 11 tysięcy złotych. Funkcjonariusze przedstawili 20-latkowi 10 zarzutów, za które odpowie przed sądem.

Jak ustalili policjanci, zatrzymany mężczyzna na przełomie marca i kwietnia br. włamał się, do co najmniej 4 sklepów. Łupem sprawcy padły laptopy, gry komputerowe. Zuchwały złodziej kradł również, gdy placówki handlowe były otwarte. Dokonał on 6 tego typu przestępstw. Wykorzystując nieuwagę personelu zabierał towar z półek sklepowych i wychodził. Nie gardził niczym kradł wszystko, co mógł szybko spieniężyć. Wyspecjalizował się w artykułach chemicznych i kosmetykach. Na podstawie zgłoszeń policjanci ustalili straty, ich wartość to ponad 11 tysięcy złotych.

Zatrzymany 20-letni mieszkaniec Lubina trafił do policyjnego aresztu. Za kradzieże z włamaniem oraz kradzieże może mu grozić kara pozbawienia wolności do lat 10. Pomimo młodego wieku lubinianin ma już bogatą kartotekę kryminalną i jest znany funkcjonariuszom.

st. asp. Wojciech Jabłoński

Źródło: KPP w Lubinie
asp. szt. Jan Pociecha
tel. 601-974-322