Ta strona używa plików cookie!
close

Wielkimi krokami zbliża się zakończenie roku szkolnego – działania profilaktyczne policjantów dot. bezpieczeństwa najmłodszych

Data dodania: 2 czerwca 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Wałbrzych

Funkcjonariusz prewencji kryminalnej Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu uczestniczył w dwóch spotkaniach z uczniami. W Szkole Podstawowej w Jedlinie-Zdroju zorganizowana została pogadanka dotycząca bezpiecznych wakacji, w tym bezpieczeństwa nad wodą, a w Szkole Podstawowej nr 10 w Wałbrzychu przeprowadzili dodatkowo prelekcje dotyczące hejtu w internecie oraz przemocy w rodzinie.

Uczniowie z podstawówki w Jedlinie-Zdroju mieli okazję dowiedzieć się jak z jakimi zagrożeniami można spotkać się nad wodą oraz jak bezpiecznie spędzić wakacje. Funkcjonariusz zwrócił uwagę, aby nie korzystali z dzikich plaż, stosowali się do poleceń ratowników oraz do samego regulaminu kąpieliska, a także by nie wchodzili szybko do wody, gdy są mocno rozgrzani, ponieważ grozi to szokiem termicznym lub omdleniem. Ponadto omówił w pełni zagadnienia dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Najmłodsi usłyszeli jak bezpiecznie poruszać się rowerem i komunikacją miejską. Nie obyło się bez informacjach o ruchu pieszych.

W Szkole Podstawowej nr 10 w Wałbrzychu asp. szt. Tomasz Łabędź dodatkowo przestrzegł młodzież o tym, że nawet anonimowe – ale niezgodne z przepisami prawa komentarze czy wypowiedzi - umieszczone na portalach społecznościowych oraz informacyjnych mogą nieść za sobą konsekwencje prawne dla ich autorów. Szeroko omówił zagadnienie związane z hejtem w internecie. Przekazał także podstawowe informacje związane z problematyką przemocy w rodzinie. Kiedy, gdzie i do kogo uczniowie powinni się zgłosić, kiedy potrzebna jest im pomoc.

st. asp. Monika Kaleta

Źródło: KMP w Wałbrzychu
sierż. szt. Marcin Świeży
tel. (74) 842-04-85

Asp. szt. Tomasz Łabędź podczas prelekcji z uczniami w Szkole Podstawowej w Jedlinie-Zdroju