Ta strona używa plików cookie!
close

Widząc policjantów wyrzucił marihuanę z mostu do rzeki - funkcjonariusze wyłowili narkotyki i zatrzymali podejrzanego

Data dodania: 3 sierpnia 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Wrocław

Jadący skuterem 18-latek, kiedy zauważył patrol Policji nagle zatrzymał się na moście i wyrzucił coś do rzeki. Widząc to, wrocławscy funkcjonariusze podjęli interwencję zatrzymując młodego mężczyznę. Po chwili wyłowili też z wody woreczek z zawartością kilkudziesięciu porcji marihuany. Okazało się też, że podejrzany ma przy sobie również młynek do mielenia suszu. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Za posiadanie narkotyków grozić mu może kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji Wrocław - Psie Pole patrolując nocą miasto, zauważyli dwóch młodych mężczyzn jadących skuterem. Po chwili kierowca pośpiesznie zatrzymał się na środku Mostu Trzebnickiego i podbiegł do barierki. Mundurowi postanowili sprawdzić co jest tego przyczyną.

Mężczyzna widząc podjeżdżający patrol, szybko wyjął z kieszeni spodni woreczek, który następnie wyrzucił z mostu do wody. Policjanci widząc to, oprócz zatrzymania mężczyzn, podjęli także próbę wyciągnięcia unoszącego się na powierzchni wody woreczka. Chwilę później okazało się, że w środku są narkotyki.

18-latek ewidentnie próbował pozbyć się dowodów przestępstwa, bo w wyrzuconym przez niego woreczku znajdowało kilkadziesiąt porcji marihuany. Ponadto funkcjonariusze znaleźli też przy młodym mężczyźnie młynek do mielenia suszu. W związku z tym trafił on do policyjnego aresztu i teraz sąd zdecyduje o jego dalszym losie.

W świetle przepisów o przeciwdziałaniu narkomanii grozić mu może kara do 3 lat pozbawienia wolności.

asp. szt. Wojciech Jabłoński

Źródło: KMP we Wrocławiu
asp. szt. Łukasz Dutkowiak
tel. 693-403-817