Ta strona używa plików cookie!
close

Widoczność na drodze = bezpieczeństwo

Data dodania: 9 października 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Świdnica

Wciąż zdarzają się osoby, które wciąż nie mają świadomości o tym, że są mało widoczne – a raczej wypadałoby napisać - że są po prostu niewidoczne na drodze bez elementów odblaskowych. Pieszy poruszając się po zmroku, na nieoświetlonym odcinku drogi, dodatkowo podczas opadów deszczu - nie zdaje sobie sprawy jakie powoduje zagrożenie. Ubrany w ciemną odzież, bez odblasku jest kompletnie niewidoczny dla jadących pojazdów. W ten sposób bezmyślnie ryzykuje własne zdrowie i życie.

Przed nami jesienno - zimowe ciemne poranki, mgła, coraz szybciej zapadający zmrok. Pogarszające się warunki na drogach nie sprzyjają bezpieczeństwu pieszych. W związku z tym policjanci po raz kolejny apelują do wszystkich o noszenie elementów odblaskowych.

Odblaski to bezpieczeństwo!!! dobitnie pokazuje to film ze zdarzenia drogowego, które na szczęście nie skończyło się tragicznie w skutkach dla pieszego.

Prezentujemy ten film w celu przypomnienia i uświadamiania pieszych, że mają oni realny wpływ na swoje bezpieczeństwo. Elementy odblaskowe poprawiają widoczność.

PAMIĘTAJMY: Bycie widocznym równa się z tym, że jesteśmy bezpieczni.

Pieszy poruszający się po drodze o zmierzchu poza obszarem zabudowanym jest obowiązany używać elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu drogowego. Nie musi tego robić jeśli porusza się po drodze przeznaczonej wyłącznie dla pieszych.

Mimo to policjanci zachęcają do korzystania z elementów odblaskowych tam, gdzie przepisy tego nie nakazują, czyli w obszarze zabudowanym, zwłaszcza w miejscach słabo oświetlonych.

nadkom. Kamil Rynkiewicz

Źródło: KPP w Świdnicy
sierż.szt. Magdalena Ząbek
tel. 607 – 317 – 642