Ta strona używa plików cookie!
close

Policjanci zatrzymali chuliganów - zniszczyli wiaty przystankowe

Data dodania: 10 kwietnia 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Lubin

Czterech mężczyzn trafiło do policyjnego aresztu i usłyszało zarzuty za zniszczenie mienia. Lubińscy policjanci zatrzymali ich w nocy na gorącym uczynku za uszkodzenie znaków drogowych i wiat przystankowych w Lubinie. Wszyscy byli nietrzeźwi, a swoje zachowanie tłumaczyli chwilowym wybrykiem i zbyt dużą ilością wypitego alkoholu. Trafili do policyjnego aresztu, a ich losem zajmie się teraz sąd. Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

W nocy oficer dyżurny lubińskiej policji został powiadomiony, iż grupa mężczyzn wyrywa znaki drogowe na jednej z ulic miasta. Na miejsce udały się patrole wydziału prewencji. Funkcjonariusze we wskazanym miejscu zauważyli wyrwany znak drogowy i wybite szyby w dwóch wiatach przystankowych. Podejrzanych już nie było.

Policjanci rozpoczęli poszukiwania opisanych przez świadka sprawców. Kilka ulic dalej zauważyli 4 mężczyzn, odpowiadających rysopisowi, który podał zgłaszający. Po krótkim pościgu chuligani zostali zatrzymani przez policjantów.

Cała czwórka trafiła do policyjnej celi. Okazali się nimi trzej 20-latkowie i jeden 21-latek. Funkcjonariusze sprawdzili ich stan trzeźwości. Wszyscy byli pijani. Najmniej u jednego z mężczyzn alkomat wykazał 1,2 promila, najwięcej ponad 2,2 promila alkoholu w organizmie.

Zatrzymani po wytrzeźwieniu usłyszeli zarzuty dotyczące uszkodzenia mienia. Trzech zatrzymanych mężczyzn przyznało się do tego przestępstwa, a swoje zachowanie tłumaczyli chwilowym wybrykiem i zbyt dużą ilością wypitego alkoholu.

Za uszkodzenie mienia grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP w Lubinie
asp. szt. Sylwia Serafin
tel. 601 974 322

nadkom. Krzysztof Zaporowski
 

Zatrzymani 4 mężczyźni, którzy uszkodzili wiaty przystankowe