Ta strona używa plików cookie!
close

Wandal zatrzymany przez policjantów – niszczył zaparkowane samochody

Data dodania: 13 października 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Kłodzko

Policjanci z Kłodzka zatrzymali mężczyznę, podejrzanego o zniszczenie czterech samochodów. Podejrzany przyznał się do popełnienia przestępstwa, jednak nie potrafił wytłumaczyć dlaczego urywał lusterka w zaparkowanych samochodach. Teraz mężczyźnie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności, a o jego dalszym losie zdecyduje sąd.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku otrzymali informację od mieszkańca, o młodym mężczyźnie, który chwilę wcześniej idąc ulicą, niszczył zaparkowane samochody, urywając im lusterka. Funkcjonariusze na miejscu ustalili rysopis sprawcy i rozpoczęli jego poszukiwania.

W wyniku podjętych działań już po kwadransie policjanci zlokalizowali i zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o zniszczenie mienia. Okazał się nim 22-letni mieszkaniec powiatu kłodzkiego. Cztery pojazdy, które uszkodził miały urwane lusterka.
 
Obecnie pokrzywdzeni szacują poniesione straty. Sprawca trafił do policyjnego aresztu. Po przesłuchaniu i wykonaniu dalszych czynności, na podstawie zebranego materiału, podejrzany usłyszał  zarzuty zniszczenia mienia.

Za tego typu przestępstwo grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Sprawca musi się także liczyć z obowiązkiem naprawienia szkody.
 
asp. szt. Paweł Petrykowski
 
(źródło – KPP Kłodzko)