Ta strona używa plików cookie!
close

Wandal zatrzymany dzięki reakcji mieszkańca – powiadomieni policjanci zatrzymali podejrzanego

Data dodania: 20 kwietnia 2017 r.
Miejsce zdarzenia: Dzierżoniów

Policjanci z powiatu dzierżoniowskiego zatrzymali mężczyznę niszczącego wiatę przystankową. Sprawca został schwytany dzięki reakcji jednego z mieszkańców, który widząc co się dzieje, natychmiast powiadomił o wszystkim funkcjonariuszy. Mężczyzna, który w momencie zatrzymania miał blisko 3 promile alkoholu, odpowie teraz za zniszczenie mienia przed sądem. Przypomnijmy, że za tego typu czyn grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Patrol prewencji został skierowany na interwencję do mężczyzny wybijającego szyby w wiacie przystankowej przy jednej z ulic w Bielawie. O zdarzeniu tamtejszy komisariat został poinformowany nocną porą przez jednego z mieszkańców, który widząc co się dzieje, powiadomił natychmiast policję. Policjanci w kilka chwil po zgłoszeniu zatrzymali podejrzanego.

Okazał się nim 36-letni mieszkaniec Bielawy, który przyznał, że w ten bezmyślny sposób chciał wyładować swoją złość. Badanie alkomatem wykazało u niego blisko 3 promile alkoholu. Za swój czyn odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Zachowanie mieszkańca Bielawy to przykład prawidłowego działania w myśl kampanii "Nie reagujesz -akceptujesz", której głównym celem jest wzbudzenie w społeczeństwie braku akceptacji na zachowania negatywne, przestępcze i uciążliwe.

st. asp. Wojciech Jabłoński

Źródło: KPP w Dzierżoniowie
podinsp. Mariusz Furgała
tel. 606-230-794

 

 

Galeria